• yer çeşme. genç kadın kafilesini kiloları yüzünden almadıklarını söylemişler. pes yani. (bkz: body shaming)

edit: yalnız bu kadının alınmadığı beach'in ekşi'deki yorumlarını okuyorum şu an ve sanırım gelen hiçbir ekşici^yi almamışlar. fiyat falan söylemekten kaçınıyorlarmış. valla merak ettim nasıl bir yer.

19:44 edit: arkadaşlar delirdiniz mi? en son deprem başlığında bu kadar entry hatırlıyorum bu kadar kısa sürede. 22 sayfa nedir? çıldırazaaam. tövbe estağfirullah ne memleket meselesiymiş anam.

17/08/2023 14:32 edit: 37 sayfa! tam 37 sayfa! bir günde 760 entry. ya yazıktır günahtır ya! tamam yeterince kınadık, ettik olayın her boyutunu yeterince eşelemiş onlarca yazar ama daha hangi düşünceyi dile getiriyorsunuz? birbirinizin tekrarı. bu sallamasyon dertleri bırakın da gerçekler şunlar:

(bkz: kiracı ev sahibi tartışması sonrası intihar)
  • üzülmeyi, işletmeyi kınamayı denedim ama olmuyor be... bir beach cluba girmek için araya tanıdık sokmak nedir ya, üstüne bir de 2500 tl para bayılarak! çok mu önemli yahu oraya girmek, anlamadım ki? ve, bu kadar para verip üzerine bir de araya adam sokmanız gerekiyorsa oraya giriş için, o işletmenin de böyle body shaming yapmasını doğal karşılamanız gerekiyor diye düşündüm, şımartan sizin gibiler...
  • bir işletmeye girmek için tonla para verip, araya adamlar sokup, kapıda bekleyerek ödün verirseniz kendinizden, işte böyle köpek çekerler.

ınstagram'a story atıp takipçi kasmak için kendinizi alçaltmayın.

ayrıca, sen daha saçma sapan filtreler kullanmadan video çekemiyorsun, sonra bodyshaming bilmem ne. geçiniz.
  • ülkeye bak. kıytırık iki şezlong ve aptal müzik için araya adam sokanlar var. utanmadan anlatıyor bir de. anlattıklarındaki gerçek rezalet bu bence, herhangi bir sahilde denize girmek için araya adam sokmak. google yorumları kısmı da felaket. o ağız ve gözleri gördüğümde tüylerim diken diken oldu. videoda google puanının düşük olduğundan da bahsetmiş. bu kadar düşük puanlı yere ne demeye gittin madem. kedi ulaşamadığı ciğere kurulmuş gibi geldi bana. rezalet puanım -8.
  • pahalı olan yerlere gidip zenginlik ve statü gösterisi yapacağınızı zannedersiniz ama koca götünüz buna engel olunca ağlarsınız
  • herhangi bir rezalet göremiyorum. özel bir işletme istediği kuralları uygulayabilir. isterse işletmelerine sadece uzun boyluları ya da kelleri kabul edebilirler.
    asıl rezalet içeri girmek için adam sokmaktır. para harcamak için torpil aramaktır. üstüne bir de bunu videoya çekip anlatmaktır. hiç mi utanma yok bunlarda. kendinize de mi saygınız yok. işletme sahibi afedersin sktir çekmiş hala ağlıyorlar.
    rezalet bir ortama dünya kadar para vermeyi kabul edipte kabul görmemek çok ezik bir psikoloji olsa gerek. tek söyleyeceğim az yeseymişler.

e: bu konuyla ilgili çok mesaj aldım. tekrar yazma ihtiyacı duydum.

bu olayı ahlaki olarak değerlendirmek gerekirse, evet kadınlar haklıdır. hukuki biçimde yorum yapamam bildiğim bir mevzu değildir. ama bununla ilgili benzer bir çok şey var. örnek olarak, bazı gece kulüplerine tek erkek ya da daha fazla erkek olarak giriş yapılamıyor. yanınızda kadın yoksa almıyorlar. çok saçma değil mi ? istemiyorum belki yanımda kimseyi bu benim hakkım değil mi ? ikinci örnek, bazı eğlence mekanları yine kıyafet seçimi yapmakta. içeriye şortlu terlikli adamı almıyorlar. ya da kot tişörtle geleni kabul etmiyorlar. yok benim takım elbisem giymiyorum zorunda mıyım ? tabiki hayır. daha da saçmasına geleyim. face control dedikleri bir dalga var. adamın tipi güzel değilse içeri almıyorlar. yani tipiniz at hırsızı gibiyse dünyanın efendi insanı olun almıyorlar. buna da canlı şahit oldum polonyada. herkes yakışıklı ya da güzel olmak zorunda değil. ama yüzüne bakacaklar beğenmezlerse yok rezervasyon yok yer kalmadı diyerek savuşturacaklar.
    beach cluba gittiniz. bir torba para harcamaya hazırsınız. arabanız mercedes bmw audi porsche bunlardan biri değilse sizin arabanız otoparkın en ücra yere alınır. bakın her türlü konumda ayrımcılık devam ediyor.

bunun gibi bir çok daha ayrımcılık sayabilirim. etik bir davranış mıdır bence hayır tabiki. ama bu dünyanın her yerinde var. işletme eğer istemezse hizmet vermeyi kabul etmeyebilir. ister ahlak dışı ister hukuk dışı diyin.

ve son olarak bu enrtyden sonra lanetli çaylak çekildim. sebep olarak mesajda küfürmüş. ilginçtir ben kimseye küfür etmedim. demek ki bazılarının canını sıkmışım bu sebeble olmuş. bence abartılacak birşey yok ama neyse artık.
  • buralara hem binlerce lira verip hem araya adam sokup yine de girilememesi güm güm gümletmiştir. neymiş burası be kardeşim cidden değer mi bir de hor görülüp aşağılanmaya, bodyshaming yemeye.

bu arada kızın da "sen tropezzzzzz'e (binlerce z kullanarak) gittim" diyerek hava basmaya çalışması da ezikçe.

yıllardır beach'e gitmedim. kapıdaki insanların at seçer gibi saçıma tırnağıma bakıp beni içeri alıp almamaya karar verme sürecini insan onuruna aykırı buluyorum, ayrıca orada harcayacak milyarlarım da yok. tesissiz, müziksiz sahillere havlumu atmayı tercih ediyorum. yıllar önce böyle şeylere özenip bahsi geçen türden yerlere gitmiştim ve şu an anlıyorum orada ne kadar kötü vakit geçirdiğimi.
  • emrah bey, oldu mu şimdi? arada hatrı sayılır tanıdıklar varken üstelik.

emrah'ı da aradaki tanıdıkları da yiyin kızlar.
  • millet bu plaja girmek için tanıdıklarını arayıp rezervasyon yaptırmaya çalışıyormuş. en büyük rezalet bu bence.

tanım: iddialara göre the beach of momo isimli plajda gerçekleşmiş hadisedir.
  • kilo mevzusunu dillendirebilmeleri bile gerçekten rezalet ötesi ama anlayamadığım bir şey var: bayağı bayağı doğal bir oluşum olan kumsal + deniz ikilisinde takılmak için araya adam sokmalı çabalamış, üzerine aşağılanmış, hakarete uğramışlar. giriş için de 2000-2500 lira bayılacaklarmış :d ben köylünün teki olduğum için bilmiyor olabilirim tabii ki de bu beachte napıyorlar kardeşim size? nasıl bir statü göstergesi haline gelebilir bir beachte takılıp takılmamak? oraya girip iki üç fotoğraf çekileceksiniz diye kendinizi nasıl bu kadar aşağılatabilirsiniz? adamlar kumsalı, denizi özelleştiriyorlar; üzerine insanlara leş bir muamele yaparak "hadi kardeşim para da versen, tanıdığın da olsa almam seni bu mekana" diyebiliyorlar. bunlar da şov yapacaklar diye şu muameleye göz yumup yine de o kapının önüne gidiyorlar.

ben bu arkadaşların 2000-2500 lira giriş ücreti ödeyecekleri yerin google yorumlarına bakmadıklarını zannetmiyorum. zaten arkadaş çok zengin de değil muhtemelen, devamlı "paranızla ilgisi yok" diyor çünkü. alınacağını düşünmüş alınmamış, kızmış video çekmiş. söylenen şey çok can sıkıcı ve tatsız, daha da ötesi terbiyesizlik ama buradaki mesele bu mu bilemedim doğrusu. haksızlık ediyor olabilirim elbette ama statü atlayacağınızı düşündüğünüz şeyler için kendinizi aşağılatmanız çok tatsız geliyor bana. kapitalizm tüm algılarımızı bozdu hakikatten.
hesabın var mı? giriş yap