• geyiklere konu olmuş olan yarışma programı..

karımla yatakta "kim 500 milyar ister"i izliyorduk. ona doğru dönüp dedim ki, "sevişelim mi?"

"hayır" dedi. sonra ekledim, " son kararın mı?" bana bakmadı bile, sadece ekledi "evet"

o zaman dedim ki, "öyleyse telefon hakkımı kullanayım?"

işte kavga böyle başladı!....
  • hangi ulkede insan nufusunun 16 kati kadar koyun yasar ?
    a) fransa b) cin c) y.zelanda d) kanada
    ...sorusuna ilk tepki olarak :
    - çin degil

diyerek yarilmamizi saglamis ince espri sahibi yarismacilara sahip yarisma
  • off bu akşam çok eylenceli, iki şık elendi, a ve b şıkları kaldı, fakat seyirciye sorulduğunda %3 c şıkkı çıktı... %3 oraninda gerizekali var ortamda...
  • bunun alman versiyonunu seyrediyorum oturup rtl'de, epey ilerleyenler oluyor ve çok eğlenceli. ha "almanca biliyor musun?" derseniz, hayır bilmiyorum. salaklıksa salaklık. evet.
  • "sabah biriyle karşılaşınca aşağıdakilerden hangisi söylenir?" gibi bir soruya sahne olmuş yarışma.. böyle subjektiflik böyle bi denyoluk olmaz.. kime göre neye göre bre salaklar.. sabah birini gördüümde "naber lan yarraaaam?" diyen bi insansam bu benim için doru şıktır arkadaşım..
  • "ben telefon joker hakkımı kullanayım kenan bey" dedikten sonra cep telefonuna davranan yarışmacının, kenan ışık'tan "siz durun, biz ararız" şeklinde ayar aldığı yarışma.*
  • 10.05.2001 gecesi bir adamin 'kitapligimda 30.000 kitap var' deyip, ilk soruda cayin ana maddesine tein yerine kafein diyerek elendigi yarisma.
  • evvel zaman olur ki liseden bir arkadaşımın katılmış olduğu yarışmadır.
    alfabemizin 8.harfi nedir sorusunda elenmişti.
    sanırsın lisede herkes birbiri ile ingilizce iletişim kuruyor ç yi atlamıştı keko.
  • öyle bir yarışma ki, gelmiş geçmiş en çok izlenen türk filminin ana karakteri recep ivedik bu yarışmayı tiye alan skeçlerde doğmuş, 8 dalda oscar alan slumdog millionaire filminin konusu bu yarışma baz alınarak oluşturulmuştur.
  • altı sıfır atıldıktan sonra adı kim 500 bin ister sonrasında da programın adını esas alan ismiyle kim milyoner olmak ister'e dönmüş program.

bu program ilk haliyle çok güzeldi. yarışmaya katılmak zaten çok zor bir şeydi üzerine programda 10 kişilik bir ekiple tek soru üzerinden en hızlı cevaplayan kenan ışık'ın karşısına oturmaya hak kazanırdı. sorular zordu, üzerine süre sınırlaması yoktu. şimdiki gibi 1. baraj 2. soruda değildi 5. sorudaydı. şimdiki gibi 2. barajı geçene kadar süre sınırı yoktu. her bir sorunun arka fonda çalan ayrı bir müziği vardı. kenan ışık para ödülünü soru bittikten sonra veya soru sırasında imzalayıp verirdi, şimdiki gibi göstermelik bir kağıt parçası verilmezdi. en önemlisi sorular bilgi sorusuydu, şimdilerdeki gibi 2. barajı geçtikten sonra sorulan sorular 1. sorudan itibaren soruluyordu. örnek bir yarışma. 23 nisan gibi özel günlerde çocuklar bile yarışıyordu. enflasyonun da ne kadar önemli olduğunu gösteren yarışma.
hesabın var mı? giriş yap