• bu lafı duyduğum anda söyleyenin ağzına elimde ne varsa tüm kuvvetimle vurmak istiyorum. elimde herhangi bir şey yoksa ayağımın topuğuyla uçan tekma atmak istiyorum. aylardan da kış olsun istiyorum. ince tabanlı bir ayakkabıyla değil, babayaro bir bot ile geçirmek istiyorum. ulan tabii ki bana göre amına koyim, tabii ki bana göre. kime göre olacak. kiminle konuşuyorsun sen e be kaynanasını siktiğim.

yani ne demek kime göre neye göre lan. gerçekten kafayı yiyeceğim.

+ dünyanın en iyi şarkıcısı michael jackson'dır.
    - kime göre neye göre yani, pardon da?!
    + rukiye teyzenin oğlu irfan'a göre?
    - hmmpff .ss

en son ortaokulda beden hocası zorla geriye doğru takla attırmaya çalıştığında bu kadar sinirlenmiştim. "atmıyorum hocam ben" deyip atmamıştım. beden dersi 1 gelen nadir öğrencilerden biri de benimdir herhalde. ki o zaman da hocanın ağzına vurmak istemiştim fekat bu denli öfke dolu, bu denli arzulu olduğumu hatırlamıyorum.

bak yemin ediyorum, sivil hayatta bir kişiden daha duyayım, beden hocasına karşı içime attığım şiddeti de yansıtacağım. tamam. belki haksızlık olacak ama kusura bakmasın. çünkü hak ediyor. "kime göre neye göre hak ediyor pardon da .ss"

+_+
  • kıyısından köşesinden felsefeyle ilgilenip her söylenene muhalefet olmak isteyen üçüncü sınıf zihinlerin kurabildiği tek cümle.
  • dünyanın en saçma kalıbı veya cümlesi olabilir. misal şunun en iyisi bu ya diyorsun kalkıp sana kime göre neye göre diyor şaka mı bu? bana göre orospu çocuğu, cümleyi ben kurmuşsam ya da "bence" diye başladıysam bana göredir aq çocukları ya. yine birkaç başlıkta bakınız olarak gördüm de sinir oldum şuraya yazayım dedim.
  • bende oluşturduğu imaj uyarınca her türden tartışmayı "kime göre neye göre" "kime göre neye göre" "kime göre neye göre" "kime göre neye göre" diyerek baltalama eğilimindeki, hiç tereddüt etmeden dövmeniz gereken insan sözü. şöyle yardımcı olayım:

- şimdi bu böyleyken böyle ama düşün ki..
    - kime göre neye göre abi?
    - sus ferhun sikicem
    - kime göre neye göre sikicen?
    - eşhedüenl..
  • o bir alışkanlık.

-salatadaki biberler çok acı yaa...
    -kime göre neye göre.
    -sofrada yapma bari.
  • tartışmalarda kullanıldığında kullananın hükmen yenik sayıldığı söz.zira çaresizlik anında ilk akla gelendir...
  • kimin ağından çıkıyorsa ağzının ortasına vurmak istediğim cümle.
  • 2 haftadır neden nihat doğan konuk oluyor diye düşündüren programdır.

acı edit: galiba cemil ipekçi yerine gelen yeni yorumcu (!) kendisi. şu program içeriğine uymayan tek insanı da alıp koymuşlar ya reyting uğruna güzelim program izlenilesi olmaktan çıkmasa bari.
hesabın var mı? giriş yap