511 entry daha
  • çocukluk travmalarımı harmanlayarak kendimi şartladığım bi sonuçtur. bunu zaten normal insan düşünmez. ztane böyle hasta tipler de gerçekten çok seveni bulur ve ıskalar biz ıskalamayanlardan olalim ve seveni sevelim lütfen bizi bizden çok seviyor çünkü.
  • kimse tarafından çok sevilmeyeceğiniz için gerçeklikte yaşamınızı sağlar.
  • kimse tarafından sevileceğine inanmamak kadar kötü bir durum değil. en azından biraz olsun sevileceğine dair bir inanç var. sevilme durumu da var belki de.
  • inanılmaz derece rahatlatan, insanı başka bir boyuta çıkaran farkındalık…
  • herkes başta annesi ve babası tarafından çok seviliyor.

öte yandan, duygusal açıdan sevecek kişi de bu topraklarda, herkesin karşılaşma zamanı ve yeri değişiyor. doğru zamanda ve doğru yerde olabilmek konu burada.
  • gerçekten çok seviliyor olsalar bile en ufak detayları sevgisizliğe yorabilir bu insanlar. sevilmediklerine dair ipuçları ararlar ve bu yüzden de hep diken üstündedirler. ilişkilerinde çok kolay öfkelenirler ve tabiri caizse pireyi deve yapmakta üstlerine yoktur. kıskançlık genellikle büyük bir problemdir. duygusal gelgitleri çok olur. ilişkilerinde kaos eksik olmaz.

mutlak gerçeklik değil elbette bunlar; insandan bahsediyoruz sonuçta. bin türlü hâli var.
  • insanların sevilmekten öte anlaşılmaya ihtiyacı var.
  • bu neden bunları da söylemedim diye hayıflandığın şeylerin, bir zaman sonra iyi ki kendimi bunun için yormamışım olgunluğuna eriştiğinde gelen aydınlanma evresidir.
  • şöyle küçük bir itirafta bulunayım. ne birini seveceğime ne de sevileceğime inancım var. uzun süre özgüvensiz olduğuma inandım. ama aslında hayata karşı nefretimin sevgimin iki katı gibi bir dengede olduğunu farkettim sonradan. içimden atmam gereken bir miktar sevgi de var, bu noktada kedileri keşfettim. belki biraz bencilce ama insana yöneltemediğim olumlu hisleri kedilere yönlendirmeye başladım. sonuçta iki taraf için de faydalı bir anlaşma oldu.
  • başkalarından bunu beklemek yerine sadece kendini severek kurtulabileceğin düşüncedir.
293 entry daha
hesabın var mı? giriş yap