• hayat normal akışındayken aklın kabul ettiği, doğruluğu su götürmez önerme. ancaakkk birinden vazgeçmeniz gerektiğinde ya da terkedildiğinizde birden dünyanın en büyük yalanı haline gelir.
  • "herkes herkessiz yasayabilir."
    (bkz: tezer ozlu)
  • bunu patronumun gözlerinin içine bakarak söyledim hafif de müstehzi bi' şekilde gülümseyerek, evladım git işinin başına dön sikmeyeyim toynaklarını şimdi, dedi. tabii efendimissss, diyerek döndüm işime. evet.
  • son yillarin beylik laflarindan biri. vazgeçilmezlik kişinin karşısındakine kendi elleriyle verdiği bi payedir, nitekim kendi eliyle geri alması da gayet kolaydır. yeter ki canı vazgeçmek istesin.
  • ergenlerin,daha hic bir hayat tecrubesini edinmemis yetiskinlerin,eziklerin ve iflah olmaz bencillerin, terkedilen terkedenlerin ucuz ve bir o kadar da yapay tespitlerinden sadece bir tanesi...
  • fevkalade büyük ironi, aslında kendini vazgeçilmez filan gibi algılatmaya hiç de uğraşmayan insanlardan vazgeçemediğimiz gerçeği içinde yatar.

insan en büyük zıtlığı kendisi diye inandığı şeyde kavrar.
  • evlerin en mahrem köşelerinde saklanan babadan kalma tabancalar vardır... bu cümle, işte o tabancadır. gerekmedikçe asla kullanılmak istenmez. zaten o yüzden hemen bulunup çıkarılamaycak bir yere konur. bazen unutulur... kendini hatırlatmaması dilenir...
  • kişinin sürekli bırakıp giden olmasını sağlayan hayat felsefesi.
  • yanılıyorsun sözlük; yaşam boyunca nadiren de olsa nadide bazı insanlar vazgeçilmezdir...

hayatlarımıza girdikleri anda getirdikleriyle, verdikleriyle, hissettirdikleriyle bazı insanlar gerçekten vazgeçilmezdir...hayatlarımıza girdikleri andan itibaren biz artık eskisi gibi olmayız, olamayız, olmakta istemeyiz muhtemelen...insan elinden kolundan vazgeçebilir mi, geçemez değil mi?

<3
  • genelde iş ortamlarında tehditkar konuşmalarda kullanılan zırva..

- kimse vazgeçilmez değildir.
    - evet, senin için de aynı durum geçerli... alan memnun veren memnun, hadi canım az görüşelim.
hesabın var mı? giriş yap