• yazılanları görünce gözlerim yaşardı. memleketimizde 28 günü çok değerli olan ne coe'lar ne girişimciler varmış.

28 gün askere gitse işi aksar, iflas eder mazallah ülke ekonomisi çöker.

6 ay askerlik yaptığımda yanımda 30'a yakın kişi çalışıyordu. maaşlı muhasebecim bedelli yaparken ben paşa paşa gittim. severek, isteyerek gittim gittiğimde de görevimi ciddiyetle yaptım.

ister geri kafalı diyin, ister başka bir şey diyin benim ve ailem için askerlik yapmak gurur kaynağıdır kardeşim. yemin ettikten sonra annemin, babamın, kardeşlerimin yüzündeki bakışı görmenin keyfini hatırlayınca şimdi bile içimi bir sıcaklık kaplar.

askerlik görevini yapmak benim için vatanseverliğin ilk şartıdır.
    binlerce yıllık tarihi olan ordumuzun içinde yer alıp o üniformayı giymenin verdiği gururu yaşadığım için hiç pişmanlık duymadım.

ayrıca askere gidip sivil hayatından ayrı kalmayı göze almak bir erkek için meydan okumaktır.
    konforundan vazgeçebilecek cesareti göstermek, egonu bir kenara bırakabilmek herkesin harcı değildir. bu meydan okumaya cesaret edemeyen de ılık götlüdür ve tartışmaya kapalıdır.
  • kışlasız bedelli istiyoruz
  • 28 günü değersiz insanların 1 günü dahi değerli olan insanları eleştirdiği başlık.
  • %1-2 oy getireceği garanti olduğu halde siyasiler tarafından pek dillendirilmeyen haklı bir taleptir.

bu talebi dile getirenlere ılık götlü vs diyenler, tamam belki sırf erkek olduğunuz için devletin sizi aylarca kışlaya gitmeye veya yüzbinlerce lira ödemeye mahkum etmesi sizi rahatsız etmiyor olabilir. ama bunu doğru bulmayan insanlara laf etme hakkı size nerden geliyor acaba? burada sabah akşam askerlik öven arkadaşlarım, eğer benim yerime siz gitmek istiyorsanız ben seve seve bu hakkımdan sizin için feragat ederim. isterseniz beraber bir dilekçe de yazıp verebiliriz tsk’ya.

kışlasız bedelli hakkı devletin yurtdışındaki vatandaşlarına tanıdığı bir imkan iken yurtiçindekilere tanımaması ise tam bir ironi.
  • garanti olarak en az %1 oy arttırmak isteyen aday varsa kışla şartını kaldırabilir.
  • madem yine eski halimize döndük. ben yine isteğimi yapayım.
    kışlasız bedelli istiyoruz.
    bakmakla yükümlü olduğumuz insanlar var, herkesin bakıcı tutacak parası yok. 20 gün boyunca evden haber alamamak benim için bir kabus.
  • gündeme gelmesi gereken konudur. haziran sonunda bedelli askerliğe yüksek oranda zam gelmesi bekleniyor. bankadan kredi çekip ya da parayı zar zor toparlayıp bedelli askerlik yapacaklar 150k civarı para verip hemde askerde eziyet çekince kendilerini enayi gibi hissetmiyor mu? askerlik nasıldı diye sorulunca kendilerini nasıl hissediyorlar? bence bu konu ekşi sözlükte ve ülke gündeminde en fazla tartışılması gereken konu olması lazım.
  • haklı istektir. zaten 100 bin lira ödemişsin neden enayi gibi 1 ay orada kalasın?
  • türk erkeği de iyice eşşeğin a*ına su kaçırdı. alt tarafı 1 ay gideceksin, ona da nazlanıyorsun.
hesabın var mı? giriş yap