• (bkz: kız babası)
  • dünyanın en güzel şeyidir.
  • babam icin, yolda yururken yolun karsisindan gelen (tiplerini begenmedigi) erkeklere sert bakislar atarak, gerekirse arkalarindan bir muddet dik dik bakarak kizlarini olasi sarkintiliklara karsi korumak. alem babam benim.
  • ömür boyu naz çekmektir. önce annenin nazı sonra kızın.
  • henüz nedir ne değildir anlayamasam da bu sabah 07.45'te başıma gelen durumdur.

öyle mal mal geçti saatlerimiz. şimdi de mal mal hanımla bir birbirimize bir de kızımıza bakıyoruz.

güzel bir şey öyle zannediyorum ki. güzel güzel...
  • böyle bir gen olmalı.

sadece kız babalarında bulunan "kız babası geni" .

annelik biliriz cennet azığıdır, dünyanın en kutsal duygusu.

ama babalık denilen duygunun nasıl bir şey olduğunu çözemedim ben.

doğurmadığı halde nasıl sevebilir ki bir insan başka bir insanı heleki bu derece, bu kadar kutsal bir aşkla.

canını ver deseler orada feda edecek, sorgusuz sualsiz.

kızı dünyalara bedel çünkü, bir tek o olsun yeter.

kıskançlık diz boyu...

onun da sebebi belli: bir tek o'nu bilmeli kızı, bir tek o'nun tarafından sahiplenilmeli.

başka bir erkek o'nun gözünde sadece bir düşman, her ne kadar iyi olursa olsun bir şeytan.

kız babası bu, anneden sonra en kutsal duygu onun ki.

biraz anne sanki, ama en çokta baba hem de dağ gibi.
  • bazi adamlarin kaderidir. zamaninda bir kocakari tezi duymustum; bekarken kizlari uzen, umit verip birakan, cokca ahini alan adamlarin cocuklari hep kiz olurmus. sanirim birden fazla cocuk yapip erkegi yakalayamayanlarla ilgili bu laf. gel zaman git zaman dikkat ettim, nerede pic mizacli capkin bi adam var, butun cocuklari kiz oluyor.
    ha neden derseniz, kocakarilara gore birileri de onun kizlarini uzecek ve yaptiklarinin yanlis oldugunu anlayacak.

isbu entry genelleme degildir, tabi ki duzgun adamlar da kiz babasi oluyor.
  • birkaç güne kadar tadacağım lezzet. ama bir yandan da nasıl korkuyorum biliyomusun. bir insan yetiştirmek, karakterini şekillendirmek bütün bunlar nasıl olacak diye korkuyorum. ülkemin gittiği yönü görünce 6 yaşından sonrası eğitim iişi beni daha çok korkutuyor.
  • iki aşk arasında kalmaktır..
hesabın var mı? giriş yap