• kız arkadaşı, kız kardeşi veya annesinin çantasını tutmak zorunda kalan erkektir. durumdan ne kadar rahatsız olduğunu belirtmek için çantayı tutulmaması gereken hangi şekil varsa öyle tutar. saate bakar, volta atar, erkekliğini konuşturur. belli oluyor senin olmadığı o kadar kasmaya gerek yok koca yürekli adam.
  • sözlükte rastladığım son zamanların en iyi, orijinal tespitlerinden.
    başlık sahibini tebrik ederim.
    demek ki daha yapılmamış tonla tespit var.
  • birkaç sene öncesine kadar bunlardan biriyken artık nasıl rahat ediyorsam öyle tutuyorum. bazen elimle tutuyorum, bazen koluma geçiriyorum, arada omzuma geçirdiğim bile oluyor.

rahat olun gençler. kompleks yapmaya gerek yok. çanta tuttunuz diye cinsel tercihleriniz değişecek değil.

hee çanta eğer topuklu ayakkabılarıma uymuyorsa o zaman tutmuyorum, o ayrı.
  • derhal çocuk sahibi olması gereken erkektir. çocuk küçükse çantayı pusetin sapına asar. çocuk büyükse de "tut ananın çantasını" deyip çocuğun eline tutuşturur çantayı. oh, mis.
  • bunun antitezi benim sanırım.

çanta elime geçtiğinde necip türk milletinden dikkatli bakan olursa "malı yeni kestirdim abi, iyileşince etekte giyicem" diyorum.

ve bakışlar on numero :)
  • askılı olanların askısını avuç içinde toplayıp, çantanın açılır yakalarıni baş ve işaret parmağı arasına adeta taşıyamıyor adeta düşürmek üzereymişçesine sıkıştırmış acı çeken erkektir. bir de bunların valiz taşıyanları vardır ki asıl çilekeş olanlar onlardır kuşkusuz.
  • eline kız çantası verilen erkek ensesinden yakalanmış kedi gibidir. hareket edemez, dolaşamaz, çantayı gözlerden uzak tutacak şekilde bir köşede sabit kalır. gözü dışarda erkek için antikarizmatik bir durumdur, diğerleri için biraz daha sindirilmiştir.
  • günümüz türkiyesinde en doğrusunu yapan erkektir. her an sakata gelebilir milletin neden tahrik olacağı belli olmuyor çok şevhetli çantayı tutuyordu tutamadım kendimi tecavüz ettim savunmasına konu olabilir kendisi.
hesabın var mı? giriş yap