1407 entry daha
  • hasan ali yucel gorevden ayrildiktan/alindiktan sonra, maalesef 1946-1948 yillari arasinda (yani chp doneminde) kapatilmislardir. demokrat parti ise 1950 yilinda iktidara gelmistir. 1954 yilinda kapatilan okullar koy ogretmen okullaridir.
  • devrim arabası gibi ya da uçak fabrikası kapatılmasaydı gibi bir önümüzü kestiler anlatısı. keman piyano romantizmini bırakalım buranın kurulma amacı muasır medeniyetlere koşar adım çıkalım falan değildi. teknik eleman eksikliğini kapatmaktı. ama amacını aşınca kapatıldı. cumhurbaşkanı bizimle niye yemiyor dienilen bir yeri bırakırlar mı bu ülkede
  • bazen hayal kurmuyor değilim kapatılmasaydı ne olurdu diye. şu anki durumumuza kıyasla olumsuz olabilecek tek bir yön bile bulamıyorum.

ah ah..

toprak ağalarına, şeyhlere, tarikatlere oy devşirmek için pazarlık meselesi yapılmış enstitülerdir köy enstitüleri.

buralardan mezun olan birkaç kişiyi mezun olanların yetiştirdiği onlarca kişiyi tanıdım ve bir tane bile “boş” insan görmedim içlerinde.

olmaz ama keşke başka bir eğitim modeli geri gelse.
  • gerçekten çok abartılan eğitim kurumları. kapatılınca efsane olmuştur. bir nevi montessori felsefesi. ama komik oluyor, "abi kapatılmasaydı var ya, ülke bambaşka bir yerdeydi." diyip duruyor insanlar.

tamam oğlum bugün için tavsiyen ne onu söyle sen! geçmişe takılıp kalmayın bir. ders alın ya.
  • genellikle sol ve iliskili cevrelerden az arastirip, pesin hukumle dusunenler koy enstitulerini demokrat partinin kapattigini sanir. benim okudugumdan anladigim ise chp doneminde kapatmalar baslamistir.

yine anladigim kadari ile bunu abd istemistir.
hesabın var mı? giriş yap