• hiç çalışmadan girmediğim sınavdır.
  • sınav kabusundan sonra sonucu kestiremeyip 2012 den yüksek olsa ona da razıyım demiştim sadece 1 puan yüksek geldi. buna da razı olduk.
  • kpssp3 türünde 80,36476 puan ile 58264. olduğum sınav.

bak sınavlar sonrasında hep pişman oluyorum. keşke çalışsaydım bu sınava. ben de millet gibi 88'ler 90'lar yapsaydım. ha şimdi zamanı geri alsak, sınavdan 1 hafta hatta 1 ay öncesine dönsek çalışır mıyım? yine çalışmam. yapım sorunlu.

ekleme: kpss b, mühendisler için, kpssp3'tü değil mi?
  • genel kültürden beklediğimin üstünde doğru, genel yetenekten de beklediğimin üstünde yanlış gelen sınav. sınava 80 hedefiyle girdim en güvendiğim dersler tarih ve matematikti. sınava tarihten başlayıp yamuldum çok kötüydü tarih sonra matematik ve türkçe çözdüm onlar o kadar kötü değildi.

sonuç genel yetenekten 12 yanlış (ohaa ben en fazla 5-6 filan çıkar diyordum)
    genel kültürden 35 doğru ( burdan da 25-30 çıkar diye bekliyordum) bi yerden almış diyerine vermiş.

esas sonuç: 75... hiç bir işe yaramaz;(
  • nepalli tibetli sorunun %100 doğru olmasına rağmen iptal edildiği sınav.

sıkıntısı olanlar için ahan da buyrun: [http://tr.wikipedia.org/wiki/tibet http://tr.wikipedia.org/wiki/tibet]

ayrıca 79 almışım efendim.

saygılarımı sunuyorum.

edit: imla
  • elimizde puan olsun nolur nolmaz diye girdiğim ve gerçekten de elime aldığım sınavdır. evrene mesaj gönderirken daha spesifik olmak gerekiyormuş anlamış olduk.
  • oturma odasından balkona atanmamı sağlayan sınav.
  • kpss 2012 ile nerdeyse aynı netleri almışım ama,

kpss 2021 66,7

kpss 2014 73,83

demek sınav gerçekten zormuş.
  • yüzbinlerce puan türünden hangisine bakacağımı şaşırdığım sınav. ben 74 aldım diyen arkadaşlar hangi puan türüne bakıyor mesela ?? p106 ve 108 hariç hiçbirisinde de 80'i geçememişim. tek soru çözmeden anca bu kadar demek. benim puan rezil bir şey galiba da hangi puana bakıcam bilemedim ?
  • iptal edilen sorusu cevap anahtarına bakınca tibet nepal sorusu olduğunu düşündüğüm sınav. şimdilik beklediğimi aldığım sınav da oldu. puan türleri vs çok karışık. ben bu aşamaya kadarki kısma odaklanmıştım.
hesabın var mı? giriş yap