• eniştem zaten atatürk'e aşırı benziyor, yunanistan göçmeni olduğunu biliyordum ancak bugün kendisinin langazalı olduğunu öğrendim. sarı saç - mavi göz kombinasyonu buraların insanında çok yaygın.

ayrıca buralardan olan insanlarla biraz vakit geçirip atatürk'e ait bir ses kaydı dinlediğinizde aralarındaki fonetik benzerliği fark edebilirsiniz.
  • dedelerimin kütüğünün kayıtlı olduğu selanik'in büyük köylerinden biri. zübeyde hanım'ın da köyüdür, belirtilmiş zaten. sağda solda 'olum atatürk'ün torunuyum ben' diye hava atmamın sebebi köy.
  • 100 yıl önceki vatanımız şimdi ise çok uzaklarda olduğu düşünülen bir gavur toprağı...

bu vatan toprağını kaybetmede kötü niyetli ihmali olan tüm ittihatçıların allah bin bir türlü belasını versin. bir an evvel tekrardan ata yadigarı olan bu topraklara kavuşmayı allah nasip etsin amin.
  • anne tarafından dahil olduğum, günümüzde yunanistan’da bulunan yerleşim yeri.

alt üst soy bilgisinde gördükten sonra, sarı saçlı mavi gözlü dedemin tipi iyice şimşekler çaktırmıştı kafamda.

hayatımda bazı dönemler okulda inek olmak dışında övünecek bir şeyim yoktu, ki onun da büyüyünce matah bir şey olmadığını anladım, ama atam*ın bulunduğu yerlerde benim de zamanında atalarımın olması benim için gayet övünülecek bir şey.
hesabın var mı? giriş yap