• gayet iyi bir mantık sorusudur.
    neresi skandal anlamadım?
  • gayet güzel bir sorudur, okuduğunu anlaması yeter bunu yapmak için çocuğun. siz de sümüklü veletleriniz 2+2'yi öğrendi diye galatasaray'a girsin istiyorsunuz. yok ya?
  • oğluma sordum.doğru yapmış.zorlandın mı dedim yooo dedi.
  • süper sorudur. okuduğunu gözünde canlandıramayan veletleri eler.
  • türkçe ile alakası olmayan sorudur.
  • maddeleri okuyup resimlerle eşleştirme sorusu. ne yazık ki bunu yapamayacak milyonlar var ülkede çünkü okuduğunu anlayamıyor, işleyemiyor insanlar artık.

(bkz: türkiye'de okuduğunu anlamama oranının %40 çıkması)

skandal sorudur. sorulması gereken aşağıdakilerden hangisi attır olmalı ve ayı, dinozor, köpek ve at fotoları koyulmalıydı.
  • okuduğunu anlayabilme sorusu. skandal bir tarafı olmadığı gibi güzel de bir soru.
  • gayet mantıklı,okuduğunu anlama ve zihinde canlandırma sorusudur.
  • skandalı neresinde anlamadığım soru.

yukarıda bir arkadaşın dediği gibi türkçe sorusu olmayabilir mi diye düşündüm. aklıma ilkokuldaki okuduğumuzu anladık mı? cevap verelim sorusu olabileceği geldi.

bir ihtimal sürekli sağ-sol dendiği için kafa karışıklığı olabilir ancak o kadar da olsun bir zahmet.

edit: arkadaş kendine destekçi çıkmayınca hadi bunu da çözün diye bir soru daha eklemiş. sanırım evet zormuş diyen çıkana kadar bütün soruları atacak.*

iki sorunun da cevabı a güzel kardeşim. 3. soruyu bekliyoruz.
  • a şıkkındaki görsel sorulan soruda yok. soru zor mu bence değil. kac saniyede çözdüm. yaklaşık 30san. kaç yıldır test çözmüyorum muhtemelen 12 13.

hee yanlış da yapmış olabilirim dogruda ama sınava hazırlanan genç ve taze beyinler için zor bir soru olduğunu dusunmuyorum. aksine okuduğunu anlama ve görseli idrak etme açısından çok çok kaliteli bir soru.

başlığı açan demiş ki çocuklar zaten heyecanlı. ıyi o zman ayni heyecan diğer sorular da yok mu?
hesabın var mı? giriş yap