• constantine filminde lucifere hitap şekli.
  • anna foerster'in yonettigi, maggie cohn'in senaristi oldugu, allison janney gibi oyunculugunun hakkini veren birisinin basrolunde oldugu, suc ve drama konulu netflix'te gosterime giren film. genc kadin, kacirilan cocugunun pesine dusup, ev sahibinin ona yardim etmesi sirasinda yasananlari konu aliyor.
    tahmin edilebilir senaryosuna ragmen, zaman zaman aksiyon sizi filmi takip etmenizi saglayan tek unsura donusuyor. pacific northwest ormanlarinda manzarali aksiyon fena degil acikcasi. basrolun gecmisi ile baglantilar eksik kalmis gibi gorunuyor.
    komedi ve drama rollerinden iyi bildigimiz allison janney'e bir aksiyon filmi cekilmis havasi da var.
    gecenizi oldurmek icin ortalama bir film. 6/10.
  • netflix türkiye'de yayına girdiği 23 eylülden beri en çok izlenen film.
    filmin ilk 1 dakikasında alıştığımız amerikan klişesi bir adam ve bir köpek yerine bir kadın ve bir köpek ile başlıyor evet netflix farkı işte bu, ama sonra klişe bozulmuyor kadın burbonunu yudumluyor ve av tüfeğini görüyoruz, klişeyle başlayan klişeyle devam eder ama merak ettik bir kere izleyelim bakalım...
    izledim ve pişman oldum, yer yer sürükleyici olsa da saçmalıklarla dolu. klişe dolu olsa bu kadar pişman olmazdım, ulan dışarda sağanak yağmur var fırtına var, kilometrelerce araba ve ayak izini nasıl takip ediyorsunuz bırak saati o izler dakikasında yok olur, çok tehlikeli bir köprüden geçiyorsun köpeği geride bırakıyorsun ama sonra köpek yanında beliriyor ne hikmetse, yahu kimse mi dikkat etmedi uyarmadı bunları hayret ediyorum, çekim hatalarını söylemiyorum bile bi sahnede üstü kapalı bi sahnede üstü açık falan bu nedir ya? filmi çeken bile tekrar izlememiş belli ki çekip vermişler netflixin eline.
    neyse ki tüm bu eziyet sadece 100 dk sürdü daha fazla uzatmamışlar.
    en yüksek puanı 45 yaş üstü kadınlardan 7.2 ortalama alarak elde etmesine rağmen top 1000 oylayıcıdan sadece 5.7 ortalama puan almış, kadınlar kendilerini böyle rollerde görmekten keyif alıyor demek ki, netflix yine tribünlere oynamış.
    imdb'de 5.332 oy ile 6.1 puana sahip.
    3/10
  • ingiletere'de genellikle kizlara verilen isimdir
  • orman manzarasi hatrina seyrettigim yüz dakikalik film. izlemeniz icin başka bir sebep sunamıyorum. "yok, illa seyredeyim" diyorsanız beklenti eşiğinizi düşürün.
  • bir erkek ismi de olabiliyor.
    (bkz: lou reed)
  • allison janney'in başrolünde olacağı anna foerster'in yöneteceği drama.
  • fight club ta dövüşmeye ilk başladıkları barın sahibi
  • hold the line ve africa ile, birkaç yerinde toto sürprizi yapan film.
    yalnız niyeyse toto adı sanki özellikle geçmeyip "sen de mi jeff porcaro seversin" falan dediler hakkında konuşurken, o ilginç oldu, nasıl bir telife tabiyse?
  • türün iyi bir örneği olabilecekken berbat bir filme dönüştürmeyi başarmışlar. kadının temsil ettiği amerikalılara siyahi gelin ve torun vermek… bilemiyorum altan… kadın kahraman olsun, siyahi kahraman tabii ki olsun, eşcinsel kahraman o da olsun. hiçbir itirazım yok, olmaz da ama şunu bir hayatın olağan akışı içerisinde yapın be kardeşim.
hesabın var mı? giriş yap