• gavattır.
  • haklıdır.
  • gıjıktır.
  • dersten ikide bir ağlayarak çıkıp dersi bölen kızdır. en azından bizim okulda bu olay böyle
  • genellikle bunu öyle yüksek sesle söyler ki, sınıfta "yok mu beni siken" demiş etkisi yaratır.
  • konusan kisinin kendi kendine ne konustugunu merak ettiren kizdir.
  • "hocam geçen ders ödev vermiştiniz." diyen kızla aynı kızdır.
  • benimdir. dikkati çabucak dağılıyordur, ondan yani. çok şaapmayın siz öyle.
  • üniversitede girdiğim ilk derste bana bu uyarıyı yapan kızdır. neye uğradığımı şaşırmıştım. dersliğin en arka köşesinde oturmuştum, aklımdan lisede bile böyle tiplerin kalmadığını geçirmiştim. ayrıca bu kızımız üniversiteye başladığı ilk gün; kemik çerçeveli gözlüklerini takıp, prof. edasıyla dolanır etrafta. daha sonraları kimin ne olduğu ortaya çıkar gerçi...
  • en önde oturan kızdır ya da bir şekilde yolu, ya boy uzunluğundan ya da arkadaki haytaları adam etsin diye aralarına oturtulmuş ve zor şartlar altında ders dinlemeye çalışan kızdır.
    kıyafeti saçı derli toplu olur, ilk hep o parmak kaldırıp soruyu cevaplar ve asla laubali olmaz.
    oysa arkada oturan haytalar bu cümleden anlamaz ki onların anladığı cumle '' yiyecem şimdi kerahane muhabbetinizi, yok size kopya falan'' gibi bir cümledir.
    fakattttt gıcıklık olsun diye de hatta öğretmenin duyacağı şekilde arada da bu cümleyi hayta kankalara karşı kullanmışlık vardır.
hesabın var mı? giriş yap