• m1 pro ve thinkpad kullaniyorum.
    sorusu olan sorabilir
  • bikaç basit windows uygulamasını kurmak istedim işimle ilgili. paralells ve utm üzerinden randımansızda olsa çalıştı 2si-1 tanesi hiç çalışmadı.
    şu uygulamaları bi çözebilsem windowsa elimi sürmüycem daha.
    sebeplerine gelecek olursak
    şarjı çok iyi gidiyor. tek sebep bu.
  • m1 işlemci çıktığında bütün eski model macbooklar çöp olmuştu bir anda. çoğu yenilik için m1 işlemci şartı gelmişti. ipadler için de aynı şekilde. sanırım bu yapay zeka ile uyumlu işlemci muhabbetinden dolayı kasım ayında çıkacak m4 işlemcili modelleri beklemek gerekecek. iphone’lar için de a18 işlemci aynı öneme sahip olacak gibi. konuyla ilgili detaylı bilgisi olanla yeşillendirebilir mi? böyle keskin bir geçiş dönemi mi yaşanacak?
  • an itibariyle sahip olduğum cihaz. sistemi tanımak için denemek istedim o yüzden 2.el görece eski ama opencore ile güncel bir versiyona * getirdim. m serisi işlemcili ve air versiyonlu bilgisayar almak daha mantıklı geldi. ileride bakarız artık. ancak büyütülecek bir tarafı da yokmuş. linux'a bağlandığım için gözüm ondan başkasını görmüyor.
  • m1 max kullancısı olarak ilginç bir sorunum var.
    trust marka bir klavye ve hp marka bir bluetooth mouse kullanıyorum. ne zaman airpods'larımı taksam mouse ve klavye takılarak çalışmaya başlıyor.
    birbirlerini interfere ettikleri kesin ancak benden başka yaşayan var mı merak ediyorum
  • geçenlerde capslock tuşunun bazen basıp bazen basmaması durumuna çok şaşırıp bunun aslında bilerek ve yanlışlıkla açmayı önlenmek için yapıldığını öğrenmemle bir kez daha tasarım anlamında kendine hayran bırakan alet
hesabın var mı? giriş yap