• bu soruları akp'ye katılmadan önce reisine sorup da (yerse) kendisini siyasal islama dahil olmaya ikna eden ne gibi cevaplar aldığını da yazıversin.
  • bak ben ona 3 tane soru soruyorum. cevap versin, bu 20 soru cok kolay.

1 mustafa kemal icin "iki ayyas" imasi hakkinda ne dusunuyor.
    2 abdullah ocalan ile acilim pazarligi yapilmis olmasi hakkinda ne dusunuyor.
    3 kendisi hapis yatarken "ben o davalarin savcisiyim" diyen basbakan icin ne dusunuyor.

celebi celebi, bi uyanik sen misin alt alta soru yazmak kolay, cevap ver once.
  • sıradan bir vatandaş olarak sorulara cevap verilmesi gerektiğini düşünüyorum.
    ancak dürüst olalım, çelebi bu soruları cevap almak için sormuyor.
    yani cevap verseler "tamam oldu" mu diyecek?
    uzatacak "yok öyle değil, yalan söylüyorsunuz"
    bunları diyip duracak.

misal sorulardan biri "hdp vıttırı vızzık"
    çıksa 6'lı masadan biri "hdp masada yok, dahil değil" dese ne olacak?
    çelebi ne diyecek?
    e o zaman soru sormuş mu oluyor?

cumhur ittifakı duruş sergiliyor diyor çelebi, 20 senedir "atatürk" demekten imtina eden rte mi duruş sergiliyor?
  • yazdığım ağır geldi (kendi adıma. şahsına bir şey demedim. ama yine de üzüldüm). o yargılanmalar geldi gözümün önüne.

bir şey demek istemiyorum.
  • akp'ye geçmeden de sorabilirdiniz bu soruları siz de boş adammışsınız be memoli..
  • muhalefet ciddiye almamış olacak ki cevap bile verme gereği duymamış. keşke asker olarak kalsaydın da siyasete girip kendini rezil duruma düşürmeseydin. son 10 yılda iktidarın başımıza ördüğü çoraplar konusunda tek sorun yok mu? ne zamandan beri sorular muhalefete sorulur olmuş. 'sorun'un kaynağı kimse hedefin de o olmalıdır. haa yarın muhalefet iktidar olur da bu halka bir yanlış yaparsa bunun hesabı da sorulur!
  • çok gereksiz ve çomarları, ak trolleri şahlandıran sorular sormuştur.

anayasanın ilk 3 maddesi değiştirilmesi dahi teklif edilemez, 4. madde ile perçinlenmişken; bu soruyu anca bir cahil sorabilir. maksadını aşan sorulardır.

kaldı ki, gitmek istediği parti, yani akp, şayet mecliste ezici çoğunluğu 2015 haziran ve 2015 kasım aylarında elde etmiş olsaydı, kendisi* değiştirecekti. bunun farkında olmaması imkansız. 6'lı masanın zaten anayasa ile sorunu yok. hele hele ilk 3 madde ile sorunu olanın devlet ile sorunu vardır ki, idamlıktır.

bunların haricinde sığınmacıları köküne kadar savunan bir partiye gidip, onlara da aynı soruyu sorabilecek mi?

kendisine vadedilen milli savunma bakanlığı makamı için mi akp'ye gidecek?

soruları, diğer yazar arkadaşların dediği gibi, cevap almak için değil, 6'lı masayı karıştırmak için sormuştur. tam bir truva atı örneğidir.
  • anlayamadım, madem vazgeçtin akp'den aday olmaktan, o zaman neden akp'ye kaydın gerçekleşmeden böyle bir haber çıkarıldı??

sen bizimle dalga mı geçiyosun? başka taktik uygulaman mı emredildi hayırdır?? vazgeçince bu işe hiç kalkışmamış mı oldun da güvenecez sana??

tanım: sorulabilir sorular. sahibi olarak ifade edilen şahsa güvenilmemeli.
  • katılacağı partiye sorsun bu soruları kaçına yanıt alacak , ama dur bir de muhalefetin iktidara sorduğu sorular var yaklaşık 20 yıldır cevaplanmayan. mesela şununla başlayabilir ne istedilerse verdik diyenler parsel parsel satış gerçekleştirenler soruların çalınmasına göz yumanlar nerede yargılandı ne ceza aldı ? tek soru bak maç sen kendini bu tweetleri ben değil abim atmış dediğin gün yerin 500 kat dibine indirdin ordan artık ne desen ne sorsan çıkamazsın. hayırlı emeklilikler sana zaten genç yaşta kıyak emekli olacaksın kk sayesinde !!!!
  • şimdi ben birisine; "söyle bakalım sen gerizekalı, ahlaksız, yalancı olduğunu çevrendekilere neden söylemiyorsun ? " desem ona soru mu sormuş oluyorum ?
    karşımdaki kişinin şöyle mi yapması lazım; "benim gerizekalı olmadığımı kanıtlayan iq testim buradadır, benim ahlaksız olmadığına dair çevremdeki insanlardan aldığım referans mektubum bunlardır, benim yalancı olmadığıma dair yalan makinası çıktısı şöyledir" mi demesi beklenir ?

cumhur ittifakının ağzından düşürmediği iftiraları sıralamış, bunlara cevap verin diyor:)
    e zaten bunlar saçma sapan karalama, kötüleme kampanyasının argümanları. neyin ne olduğunu bilen halkta biliyor bu iftiraların karalama propagandası olduğunu. o zaman ne cevap vericek sana :)

kaldı ki sen hangi siyasi düşünceye katkı sunmuş veya hangi faydayı sağlamışsın ki kendini bu kadar önemsiyorsun? :)
    ama suçun birazı da partinin. önüne geleni sırf mağdur oldu diye vekil yaparsan böyle kendini bir şey sanan adamlar türer işte.
hesabın var mı? giriş yap