• londra tefecilerinin tahsildarı olarak ekonominin başına getirildiğini düşündüğüm kişidir efendim. tarihsel olarak, gayri resmi duyunu umumiye'nin başkanıdır.

2 yıldır tefeci faiziyle alınan borçları birileri illa ki tahsil edecekti. (bkz: vergiyi tabana yayacağız) açıklamasının nedeni budur. ödenecek bedel de budur.
  • mehmet şimşek elinde bi sihirli değnekle ekonomi bakanlık koltuğuna oturmadı malumumuz fakat kendisi hakkında beklenti çok büyük ki bu da onda gereksiz bi kaygı oluşturacak.böylesi bi durumda da hata yapması kaçınılmaz olur.
    neyse neticede ekonomist değilim ona akıl vermek haddim değil.fakat dünkü açıklamalarından anladığım kadarıyla kurallı bir ekonomi modeli diyor ki bu da osmanlı ekonomisinde uygulanan narh sistemine tekabül eder.yani bir ürünü fiyatlandırırken kimse kafasına göre değil de devletin belirlediği fiyata göre etiketlendirme yapacak.
    dediğim gibi ekonomist değilim fakat bu açıklamadan okuduğum ışıklı bi yoldan yürümeye karar vermiş şimşek.zira ışığı nerden gördün diyorsanız tarihe bakıp yol almak tünelin sonundaki ışığı görmemizi sağlar.
  • tamam bir coşku sağladı, heyecan yarattı ama söyleyin arkadaş mehmet şimşek'in bir gecede görevden alınmayacağının garantisi nedir? mehmet şimşek'e güvenen yabancı yatırımcı lütfi elvan - naci ağbal döneminde yediği kazığı unutur mu? güven duygusunu yaratmadan, söz vermeden bu ülkeye nereden, nasıl para sokacak çok merak ediyorum.
  • madem adamı bakan yapacaktınız vaktinde neden kovdunuz ? dolandırıcılık ile de suçladınız daha 5 yıl önce ??? bir bok olmayacağı belli
  • kapitalizimin vahşiliğini hatırlatıyor bu adam bana. emekçi düşmanı açıklamları var. beğenmiyorum.
  • bu isim heyecan yarattı naci ağbal olayından sonra piyasa lafa değilde icraate bakacak bence ilk gün borsada beklenen kadar hareket olmadı tüm piyasa temkinli ama dışında da kalmak istemiyor bu hafta merkez bankası başkanı da değişirse güven tazelenebilir. ve bir an önce ekonomik programın açıklanması gerekiyor.
  • kendisinden umutlu olan "muhalifim ama" arkadaşlarıma ben de katılıyorum.

zamanında ismet paşa kabinesinde maliye nazırlığı yapmış etkin ve yetkin bir ismin aynı göreve getirilmesini ben de olumlu buldum. muhalifim diye herşeye itiraz edecek halimiz yok!

bu arada omega 3, kısa süreli hafıza problemi yaşayanlara çok iyi gelir ve balıklarda bulunur. ayrıca kuru fasulye diyip geçmeyin, en esensiyel aminoasitler içerisinde sülfür barındıran metionin içeren tek besin kaynağıdır. bunları ihmal etmemek lazım.
  • ekonomik çöküşü yavaşlatabilir ama engelleyemez.
    kaldı ki dünya da çok gerilecek.
  • dolar artıyor, artacak. artan doların kkm'den dolayı hazineye maliyeti geçen yıl 92 milyar tl'ydi. bu yıl herhalde 200-250 milyar tl olur. çok merak ediyorum mehmet şimşek imf'den borç almak dışında nasıl bir şekilde bu sorunu çözecek. vergiyi arttırsa kaç yazar? kafayı yiyeceğim. rezalet yönetimin sorumlusu yine biz olacağız.
  • tax fetish, yeni mi eski mi? belli olmayan bakan.

posta paketlerine vergi koyan, yurtdışı telefonlara vergi koyan, ötv kazığının sorumlusu.

yeni kazıklara hazır olun %52.
hesabın var mı? giriş yap