• tek tanrılı dinler'de, allah/tanrı tarafından bir insanın kılığının değiştirilip hayvan kılığına sokulmasına denir. (bkz: yahudilerin bir kısmının maymuna dönüşmesi)
  • sonlu elemanlarda*en küçük alana sahip birimdir. node* ları birleştiren çizgilerin oluşturduğu küçük üçgencikler ya da karecikler.
    bunlarla çok uğraşınca dünya daha faklı görünmeye başlıyor. kaldırım taşları, binalar nodelara ayrılıp incelenmeye kalkılıyor. sonra de ağızdan bir cümle çıkıyor: "her yer mesh!"
  • ing. computer graphics literatüründe kenarları bitişik üçgenler silsilesinden oluşan yüzeye verilen addır.
  • gözenekli agsi yapi anlamina gelir.
    ayni zamanda vucut icerisine implant edilebilir malzemelerden, kumas olanlarina verilen isimdir. yumusak doku implantlari sinifinda yer alir. ortopedik uygulamalarda da kullanimi mevcuttur. genellikle kasik fitigi ameliyatlarinda kullanilir, karin zari gorevi gorur ya da dikis altina yerlestirilerek stabillik kazandirir.

diger cerrahi alanlarda da kullanimi mevcuttur, yuz felci, beyin zari ameliyatlarinda, vajina icerisinde kullanilabilir. polyester, polipropilen, poliglikolaktin, titanyum gibi malzemelerden uretilebilir.
  • abdest alirken kolu dirsekten bilege kadar sivazlama eylemi..
  • (elektrik) bir devrede bir noktadan başlanıp tekrar aynı noktaya gelinen en küçük kapalı döngülerden her biri. birden fazla mesh'in üzerinden geçilerek tamamlanan döngüye loop denir.
  • ingiliz bir new-wave/synth-pop grubu... cok ii vokallere sahip
    tum sarkilari oldukca basarili
    depeche mode seven bi insan kesin sever bu grubu diye dusunmekteyim
    bkz: http://www.mesh.co.uk/
  • mesh bağlantı: her bir üyenin diğer tüm üyelere bağlantılı olduğu yapıdır.
  • poşet çay olayini stick caya çeviren mükemmel bitki caylarina sahip marka.
    çağrı ve rossman marketlerde satılıyor ve markanın zahter çayının üstün lezzet ödülü bulunmakta.

mesh markasının çaylarından sonra aktardan bile bitki çayı alamıyorum.
  • çeşitli çayları, kahveleri olan bir marka. aslında önceden de ilgimi çekmişti. bu ara çoğu yerde denk geliyorum. eskiden her yerde görülmüyordu. ilk denediğimde ürünlerinin kullanım şekli enteresan gelmişti ve benim de hoşuma giden bu olmuştu. inceledim de en inovatif ambalaj ödülünü almışlar. hak ettiklerini düşünüyorum.
    bir de sözlükte (bkz: mesh stick tea) başlığını gördüm. yalnız farklı ürünleri de olduğundan buraya yazmayı uygun buldum.
hesabın var mı? giriş yap