• en az 5 ila 10 dakika arasında süren diyologlardır. ayakta durmaktan sıkılınır ama ses çıkarılmaz.
  • annenin bir arkadaşı geçirilirken ömür de akıp geçer yavaş yavaş.. 6 saat oturup konuşmuşlardır içerde, sanırısınız çekiştirilmedik kimse, halledilmedik hadise kalmamıştır..ama yok. tam kapıda yeni bir mevzu açılır, ya da geçmiş 6 saatin bir özeti geçilir..hava kararır..ezan okunur..çocuklar okuldan, bey işten döner..
  • kadın- yahu hep biz hep biz, olmuyor böyle. siz de atlayın gelin bi gece yahu..
    misafir kadın- ay tabi tabi, biz de geliriz.. gideriz di mi hulusi?
    hulusi- gideriz gideriz
    misafir adam- hanım hadi kollarım koptu
    misafir kadın- ay şekerim bu çocuk da hem bizimle heryere gelmek istiyor, hem de uyuyor böyle gittiğimiz yerlerde
    kadın- ah canım canım. hadi iyi geceler
    misafir karıkoca- iyi geceler

arkalarından
    kadın- pöff ev kahvehaneye döndü, amma çok sigara içiyolar be, karıkoca vapur bacası gibi tütüyolar..açşucamı aç aç
    misafir kadın- (sesi derinden gelir) nebahaaaaat nebahaaaaat!
    kadın (ve aslen nebahat)- (cama çıkar) nooldu hayrola?
    misafir kadın- kız biz arabanın anahtarlarını unutmuşuz ya sizde hahahayt .. bi peçeteye sar, atıver ayol aşağıya
    nebahat- tamam şekerim atıyorum, hay allah sizin iyiliğinizi versin he he

...şeklinde akaaar akar..
  • misafirin ayakkabısı bağcıklıysa süresi uzayan diyaloglar.
  • "hoşçakal, yine görüşelim, çok memnun oldum geldiğine, teşekkür ederim" gibi kelimeleri kalan da, giden de aynı anda söylediği için pek bir şey anlaşılamayan diyalog çeşidi. usül böyledir.
  • her şey için teşekkürleri içinde barındıran diyaloglardır. hayır, benim anlamadığım, "çok şey yaptınız, çok zahmetlere girdiniz" demek için midir bu, yoksa "o kadar zahmete katlandığın bir misafire sahip olduğun için çok şanslısın komşu, tekrar çağır beni, görüşürüz" demek için mi?
  • misafiri ugurlarken yasanilan sicak diyaloglardir..isvec'te böylesi yasanmaz ama. sven misafiri eric'i salonun disi hole kadar ugurlar. sokak kapisini acan misafir kendi disari cikar ve sven kapiyi hemen arkasindan kapattigi icin eric yalniz basina asansörunu bekler durur...
    sven ise salondaki koltuguna coktan oturmus tv izlemeye baslamistir bile..
  • arabaya kadar sizi uğurlayayım, gittiğinizden emin olmam lazım.
hesabın var mı? giriş yap