• türk kökeni nedeniyle sempati duyduğum ve desteklediğim fantastik fransız takımı. pastırma ve sucuk üretimi için fransa'ya giden hacı sancak tarafından kurulduğu rivayet edilir. sonundaki hsc ifadesi ise bu rivayetin en güçlü kanıtıdır.
  • sırf okunuşunu biliyorum diye, önünde her iddaa bülteni olana monpölye'ye oyna diye hava atıyorum.
  • manchester city'nin yaşadıklarına benzer bir son maç yaşıyor, ligden düşmesi kesinleşen auxerre karşısında 1-0 geride. umarım sonları benzer, hadi montpellier!

edit: oha psg de yedi, çarşı karıştı
  • bu adamların şampiyonluğu her boku parayla becerebileceğini zanneden arap, rus veya bilmem nereli görgüsüz para babalarına verilecek tokad gibi bir cevabdır. helal olsun hepsine. bu işin içinde hala yürek var.
  • böyle başkanım olsun ben her damla terimi akıtıp, kanımı döker şampiyonluğa ulaşmaya çabalardım. aile şirketi bazında, alt yapıdan 9 oyuncuyla şampiyonluk yaşa, sonra da böyle sempatik bi şekilde, o yaşta saçları takımın renklerine boya, bilge kızılderili reisi gibi valla. hastası oldum. louis nicolin adamımsın.

http://g1205.hizliresim.com/x/q/6g3ph.jpg

http://www.sporxtv.com/…i-sozunu-tuttusxtvq34619sxq
  • bu akşam oynadıkları lille maçında 90+3'te gelen golle şampiyonluğu neredeyse garantilediler diyebiliriz ama 13 mayıs 2012 günü çok acayip bi gün oldu, henüz %100 şampiyon olurlar diyemeyeceğim. fakat haftaya auxerre'den bir puan alırlarsa şampiyon olacaklar! o değil de auxerre'de küme düşmüş adaş, neler olayor avrupa liglerinde gerçekten enteresan!

remi gaillard uğruna diyorum başka da bi'şi demiyorum, son hafta remi reyiz efsane bi'şi yapabilir şampiyonluk uğruna, bekleyelim görelim.
  • bu yıl oynadığı maçlarda korkunç bir "1-0" maç skoru ve "ilk yarı 0, ikinci yarı montpellier" istatistiğine sahip takım. psg tekliyor, lille uzaktan takip ediyor, lyon ve marsilya çok geride. bu yılın sürprizi de onlar olabilir.
  • bundan 5 sene önce football manager'da fransa alt liglerinden rastgele seçip, şampiyonlar ligi şampiyonu yapmışlığım var bu takımı. şimdi bakıyorum da allah yok ama bir fm var diyorum.
  • "parayı bastırır, istediğim adamı alır, şampiyon olurum kardeşim" ekolünün son temsilcilerinden psg karşısında zafere ulaşarak ilk şampiyonluğunu kazanmasına sadece bir maç kalmış olan takım.
  • alkışlanası takım. lakin fransa lig tarihinin istatistiklerine dayanarak, azami 10 yıl içinde küme düşeceğini öngörebiliriz.

(bkz: as monaco)
    (bkz: aj auxerre)
    (bkz: rc lens)
    (bkz: fc nantes atlantique)
hesabın var mı? giriş yap