• bu şarkıya bok atan, olmamış diyen çok net vegandır. cayır cayır şarkı ya, saatlerdir dinliyorum kendimden geçtim.
  • çok iyi bence , begendimm
  • son beğendiği albümü justice olan benim gibi bir dinazoru acayip mutlu eden şarkıdır.
  • bana black albümünü hatırlatmış şarkı *. bence de olmuş. sabah açın işe giderken dinleyin ve güne bomba gibi başlayın!
  • nihayet spotify'da yerini almış şarkı. youtube'dan dinlemeyin mal gibi oradan açın dinleyin ses kalitesi inanılmaz farklı. youtube sesleri sikip atıyor sonra gelip buraya "şarkı çok compressed olmuş" demeyin.
  • yine bayrakları astırmıştır.

http://i.hizliresim.com/b8bbbm.png
  • taş gibi şarkı olmuştur. beğenmeyen ekşicidir, beğenen de ekşicidir, binaenaleyh buradaki herles ekşicidir. *
  • şarkı mükemmel. ama bence en önemlisi, uzun zamandır ilk defa kirk'in solosunun şarkı içine güzelce yedirildiğini duymak oldu. son dönem kirk hammet sololarına baktığınızda (hardwired dahil) hep şarkıdan ayrık saçma sapan sololar duyardık. bu sefer şarkının içine cuk diye oturmuş, alt yapı sakinken sakin gitmiş, alt yapı hareketlendikçe solo da hareketlenmiş, olması gerektiği gibi yani.

hardwired'ı da genel anlamda beğenmiştim (solo hariç) ama bu şarkı çıtayı -ve haliyle beklentileri- bayağı bi yukarı çıkardı.

tahminim; efsane bir albüm geliyor...
  • hardwired sacmaligindan sonra yureklere su serpen metallica sarkisi.
    bu sarkidan once, hardwired albumun en iyi parcasi olacaksa boku yedik diye dusunuyordum -bircok insan gibi- ancak su sarkiyi dinledikten sonra resmen icimde albume dair bir umut pariltisi belirdi.
    sarkiyi henuz 1 defa dinledim ve ana melodisi, riffleri, solosu ve sozleri (sad but true tarzi eslik edilebilirligi yuksek) direk aklimda kaldi.
    uzun yillardir metal muzik dinleyenler bilirler; bircok parca dinledikce, zaman ilerledikce sevilir. nerede hangi ezginin girecegi, nerede tempo kazanip yavaslayacagi, solosu ve riffleri teker teker akla kazinir ve sarki daha cok sahiplenilir, sahiplenildikce sevilir.
    bu parca daha ilk dinleyiste "fena olmamis lan" dedirtiyorsa olmustur arkadas.
  • siz ciddi mi söylüyonuz iyi diye yoksa taşak mı geçiyonuz?
hesabın var mı? giriş yap