• rafineri maliyeti açısından baktığınızda türkiye'de de var olan durum. benzin'deki vergi daha yüksek olduğu için türk insanı benzin daha pahalı sanır.
  • pompa satış fiyatları anlamında içinde bulunduğumuz yıl gerçekleşecek durum.*

hatta önümüzdeki süreçte makas açıldıkça dizel motor kullanmanın avantajı ortadan kalkacaktır.

haber
  • an itibari ile motorin litre fiyatının, benzin litre fiyatından daha yüksek olması durumudur.

bazı markaların dizel araçlar üretimini durdurması, yakıt litre fiyatlarının yükselmesi sebebiyle dizel araçların eskisi kadar tercih sebebi olmayacağı düşüncesindeyim.

kaynak:
    güncel yakıt fiyatları
  • neredeyse tüm ticari amaçla kullanılan araçlar diesel motorlu iken ve motorinin varil fiyatı benzinden ucuzken motorinden daha fazla vergi alınması ve bu yüzden pompa fiyatında benzin fiyatını geçmesi nasıl bir mantık çözmek mümkün değil. sonra patlıcanın kilosu neden 18tl? neden?
  • burada, ingiltere'de de olan durumdur.
  • ben yıllarca benzinli kullandım sattım dizel aldım ve böyle oldu amk böyle şansın bi kere de altın aldıydım 2 sene boyunca artmadı (2012-2014 arası) bozdurmamla beraber rekor üstüne rekor kırdı
  • insanları zorla çevreci motorlar kullanmaya iten fiyatlanmadır.
    zaten gelişmiş ülkeler de yavaştan dizeli bir kenara bırakmanın yollarını arıyor.
  • avrupanin bakirköyünde gecerli olmayan durum. https://www.clever-tanken.de/…kstelle_details/29054 dizel yasaklarina ragmen almanya'da hala dizel fiyati benzinden ucuz.
  • yıllarca fiyatların avrupada olduğu gibi eşitlenmesini bekleyip,sonunda 6 ay önce bende dayanamayıp dizele geçtim,uğurlu geldim...
    küresel iklim nedenli co2 azaltmak için dizel son 20 teşvik edildi...
    ama fakat lakin herkezler ucuz diye dizelci oldu hükümetler vergiden oldu..
    herkez dizelci olunca motorine talep arttı ,motorin fiyatı patladı,motorini asıl kullanan tarım sanayi sektörleri maliyeti arttı buda enflasyonu uçurdu...
    ab abimiz dizel değil bundan böyle yüksek teknoloji az yakan turbo-benzin ve hibrit ve lpg teşvik edecek
    dizel yüksek torku sevenin lüksü olacak....
  • motorinin litre fiyatının 14 mart 2020 tarihi itibariyle benzinin litres fiyatından 20 kuruşa kadar daha pahalı olması durumudur.

kaynak.

https://www.sozcu.com.tr/…ti-benzini-gecti-5679174/
hesabın var mı? giriş yap