• az evvel gib'den gelen bilgilendirme mesajı ile aralarında bulunduğumu öğrendiğim, bir avuç sorumsuz, düşüncesiz, tövbe tövbe adamın asabını bozan, kendini bilmez üç beş kişi olduğunu tahmin ettiğim güruh.

"değerli mükellefimiz,
    aracınıza ait 2022 yılı mtv 2. taksitinizi ödememiş olan az sayıda mükellef arasında olduğunuz tespit edilmiştir..." diye gidiyor beni sarsıp kendime getiren ve borcumu ödememi sağlayan mesaj.

ulan hepiniz ödediniz bana niye haber vermiyonuz, dimkir kalk lan sen de borcunu öde diye.
  • benim de yüzüme tokat gibi çarpan mesajdır.

arabam olmaması dışında şimdilik bi sorun yok gibi du bakalım.
  • kendimi ülkeme, yurttaşlarıma, din kardeşlerime tüm dünya halklarına karşı mahçup hissetmemi sağlayan ve ben ne işe yaramaz ne vurdum duymaz ne adam sendeci ne kendi çıkarlarını kamu çıkarlarının önünde tutan bir oportunist(bunun ne demek olduğunu bilmesem de) hayvanın tekiyim diye sorgulatan mesaj sayesinde varlığından haberdar olduğum sorumsuz mükelleftir.
  • bana da geldi. utandım biraz. hemen ödemeye karar verdim.
  • daha dün ödedim;
    (bkz: şansa yaşıyoruz valla)
  • net olarak yalan ifadedir. bana, kardeşime ve babama da geldi. herkese aynı mesajı atıyorlar ki 3-5 toplasınlar. kasa boş... mtv'ye ödeyeceğiniz parayı dolara çevirip, muayene tarihinize kadar tutup öyle öderseniz, faize rağmen kâra geçeceğinizi biliyorlar tabii.*
  • ödeyelim.

bunun bir tık devamında “… sen ne sikim mükellefsin?” diye mesaj gelir. aman hocam.
  • bi sen, bi ben galiba. bu götleklere mi düştü ne zaman ödeyeceğim, amk. millette para mı kaldı. az sayıda ödeyemeyen varsa sus otur faizini yaz, sayın çok sayıda mesaj atan şerefsizler. ayrıca bu ne amcıklık daha temmuz bitmedi, götünüze giren bir şey mi var.
  • inadına son gün ödeyeceğim vergi, gerçi ne olacaksa.
  • iş artık duygu sömürü ile, trip atma ile tahsilata dönmüş durumda. o mesaja "kimmiş o az sayıdaki mükellef" diye yazıp cevaplarsanız "üff snn be slk" cevabı gelir, vergi mahremiyeti gereği (213 sayılı vuk. madde 5).

eğer ödemezseniz gece saat ikide "uyudun mu" şeklinde mesaj atarlar, izleyen günün şafağında da banka hesabınıza bloke.
hesabın var mı? giriş yap