• maalesef düşünülmeden harekete geçilmiş sonuçlarına katlanılmış. macera güzel ama gideceğin yeri iyice gezmeden, insanlarla tanışmadan harekete geçmiş bir beyazyakalı arkadaşımızın dinlenilesi yorumlarıdır.
    köylerde dönen dedikodularla ilgili dedikleri kesinlikle isabetli, sadece muğla ile ilgili bir sorun değil bu ayrıca maalesef.
  • köy hayatının zorluklarını araştırmayıp burası çok kötü gelmeyin diyen, ne hikmetse yaşamaya devam eden birinin zirvaladigi video.
  • koyluler koyde durmuyor, evlenecek kiz bulamiyorlar. sen gidip yerlesiyorsun. haydi kolay gelsin.

koye gocelim gazina gelenlerin en fazla gocebilecegi koy zekariyakoydur. abartmanin anlami yok.
  • pişmanlığı olmayan kişidir. videoyu izledim, adamın derdi hayal ettiği yaşantısına ulaşacak maddi birikiminin olmaması, görece dar gelirli olduğu için kiralık ev ve arsa üzerinden köy hayatı yaşamaya çalışıyor.

düzgün bir yerde arsa alıp üzerine istediği gibi ev yaptırsa, bir de çalışan tutsa kendine o zaman tüm dertleri biter. tabi bunlar hep para.
  • kardeşim! köye göçelim derken kast ettiğimiz yerler; merkezden uzaktaki ufak ilçeleri kast ediyoruz. sen kalkmışsın gerçekten köye gitmişsin, bir de rutubet var diyorsun :)

yani mesela şile'yi köy kabul edip oraya göçüyoruz. sen mevzuyu çok yanlış anlamışsın.

not: beykoz'a göç eden arkadaşım var :)
  • plansız bir proje ve birçok köy malesef böyle.köy hayayı yaşamış bir insan olarak söylüyorum bunu.ozellikle rahat bir insansanız eşinizle yaşamak çok zor.orada bile kalbur hayatı yaşayıp,köylünün üstünde bir kültür sürmeniz gerekiyor ki saygı görün.eşiniz bijama ile dışarı çıksa sabaha kadar onun dedikodusu döner bütün köyde.icten içten yavsayanlar olur.köylü saftır temizdir ama cahildir.turkiye'nin ana sorunu zaten köylü bakış açısını degistirememsi.medeniyetten nasibini almamış bir sürü insan var.sehire yakın köy merkezine uzak yerler tercih edin ve şunu kabul edin hicbir zaman iç içe yaşayamazsınız.kesinlikle varlıklı insanların köy hayatına inanmayın.onların tuzu kuru ve emin olun yaşadıkları yer köy degil.
  • muğla’da üniversite okudum çok güzel insanlar tanıdım tabi okuldan ve mükemmel doğası denizi beni mest etmişti ama insanları ve köylüleri tamamen insan sikmek üzerine kendilerini kurdukları için kimden ne koparsam kar diye düşünürler. evet çoğunu bu gruba katıyorum böyle olmayan az insan denk geldi bana bilmiyorum. ayrıca bu youtube sayfasınıda takip eder videolarını izlerdim ara ara harbi haklı oralar öyle yapacak bir şey yok bir düzen kurulmuş ve ben bu oyunu bozarım diyip konuya dahil olamıyorsunuz cahil sikertmesine maruz kalır her türlü haksız çıkarsınız. allah yardımcın olsun reis seni seviyoruz bak dalgana boşver
  • olmayan beyazyakalıdır. büyük şehirden böyle güzel bir yere giden kimse pişman olmaz, eninde sonunda verdiği doğru kararın farkına varır.
  • koyde hayat mi kaldi kardesim, hastan olur ta ilceye gidersin. ne okul , ne veteriner , ne de bakkal var. herseyi kendi basina yapmak zorundasin. yakinda google haritadan silinir bizim koyde..
  • köy hayatı = gırla dedikodu, fitne, arkadan kuyu kazma, pislik yapmadır.
    bunlara ayak uyduramıyorsanız, köye gitmeyin.
hesabın var mı? giriş yap