29554 entry daha
  • ata'nın nadir bir fotoğrafı (orta kısımda oturuyor, ok ile işaretli): görsel

kazım özalp'in arşivinden olan fotoğraf 1911 yılında, erkan-ı harbiye seyahati sırasında çekilmiş.

debe eklemesi: çanakkale kara muharebeleri'nin başlangıç yıldönümü sebebiyle anafartalar kahramanı mustafa kemal bey başta olmak üzere bu büyük muharebede hayatını siper edenleri minnetle anıyorum,
    https://youtube.com/…iblrhiqdl8?si=klqittxnvhl9zbyl

kanala ayrıca destek olacaklara teşekkürler, güzel günler.
  • instagram'da takılırken sanırım almanya'daki kıyımdan kaçan bir yahudi'nin hikayesine denk geldim. adam, atatürk'ün kendisine "adın niye ahmet değil?" ya da "sen buralı değilsin, türk de değilsin." demediğini, atatürk'ün gözünde kendisini bu vatana ait hisseden herkesin türk olduğunu anlatıyordu. bir anlık gaflete düşüp yorumlara baktım ve laik atak geçirdim durduk yere. abi bu ülke yetiştirdiği bu kadar haine rağmen yine iyi ayakta kalıyor ya. atatürk'e eşcinsel diyen mi ararsın, o da yahudi zaten kan çekmiştir diyen mi ararsın, atatürk bu ülkede sadece türk ve müslümanlara üvey evlat muamelesi yapmıştır diyen mi ararsın; kansız orospu çocukları ya. işin komiği bu tür mesnetsiz ithamlarda bulunan piçlerin çoğunun profilinde türk bayrağı var. bu götverenlere sorsan "erdoğan'ı sevmiyorsunuz ama ülkesinde yaşıyorsunuz." derler (ki ülke erdoğan'ın değil, erdoğan sadece cumhurbaşkanı, türkiye'de saltanat yok) ama kendileri atatürk'ü sevmeyip atatürk'ün kurduğu (evet bizzat kendisinin kurduğu) ülkenin milliyetçiliğini yapacak kadar şuursuzdurlar. atatürk'ü sevmeyen adamın milliyetçiliğinden de, vatanperverliğinden de şüphe duyarım. kendisine türk diyen bir insanın atatürk'ü sevmemesi mümkün değildir. atatürk eleştiriden ve hatadan münezzeh değildir elbette ama atatürk'ü sevmemek, saygı duymamak, hatta hakaret edip iftira atmak hainlik alametidir.
  • can öğrencimin mektubunda seslendiği önderim.
    sevgilerle emir:)
  • "bir muvaffakiyet elinizden kaçabilir. bundan dolayı onlara kızmayınız ve elinizden geleni yapmışsanız kendinize de kızmayınız. asıl mühim olan muvaffakiyet değil, gayrettir. insanın elinde olan ve onu memnun eden ancak gayrettir."

-m. kemal atatürk, medenî bilgiler
  • aziz milletime tavsiyem
    efendiler, sırası gelmişken, aziz milletime şunu tavsiye ederim ki, bağrında yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki öz cevheri çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an geri kalmasın!
    mustafa kemal atatürk
28 entry daha
hesabın var mı? giriş yap