• -arkadaşlar hüseyin'i gördünüz mü ya?
    -yedik onu biz!
    -nası yani?
  • saat 00 30 itibariyle
    gunun ba$liklari..
    yok bi$ii pek!? i gorunce verilen tepki
  • beyaz'ın program öncesi stüdyodaki konuklarla stand up tadında iletişim kurduğu program oldu ilk program. öyle bir aile ortamı yarattı (bkz: warm up) ve kameranın ışığı söndüğü anlarda öyle -kendi deyimiyle- "sahici"ydi ki, takdir etmemek haksızlık olurdu.

ne yalan söyleyeyim, hiç bir zaman çok fazla begenmemiştim beyaz'ı. evet, efendi biriydi, düzgündü, vs vs ama işte benim için hala 'sıradan' dı. örneğin, okan bayülgen daha farklı gelirdi bana. efendi değildi, düzgünlüğü tartışılırdı ama onun farklılığıyla bir adım önde olduğu kanısındaydım. (yaptıkları işlerden ve ekrandaki imajlarından söz ediyorum)

ne zaman ki makina programına gidip hayal kırıklığının büyüğünü yaşadım ve ne zaman nası yaninin kamera olmadığı anlarında beyaz'ı gözlemledim, durdukları yer anlamında anında değişim oldu kafamda.

beyaz bir adım değil, sokaklarca önüne geçti okan bayülgen'in.
  • beyaz ın ayağa kalkıp şov yaptığı anları göstermek yerine konukların suratına zoomları bizlere izlettiren bir yönetmene sahip program.
  • japonya'da elektrikler kesilmeden once, "biz bugün elektrikleri kesecegiz, haberiniz olsun" diye her haneye bir mektubun geldigini* ogrendigimiz ve halimize guldugumuz program.
  • "beyaz'ı ciddiyete davet ettik. geldi." diye yazıyor reklam panolarında.
    "ancak programa daha ciddi bir isim bulamadık." diye devam ediyordur herhalde.
    yer yokmuş, yazamamışlar.
  • (bkz: what the fuck)
  • yaniti "nasil istersen oyle yani"dir.
  • cep telefonuna bakılır, titreşimde unutulduğu için ekranda
    " 2 cevapsız "
    yazmaktadır, yes tuşuna basılır, bu sefer ekranda sadece tek bir arama görülür...

nası yani der dumur olursunuz...
  • bu haftaki karikatür ve karikatüristler konulu yayında erdil yasaroglu, meral onat, hasan kacan, gulay batur, latif demirci ve mustafa öncül ü ağırlayan program
hesabın var mı? giriş yap