• çünkü nasıl açılacağımı bilmiyorum.

çünkü ağzım laf yapmıyor, en kötü kusurlara sahip de olsan sözlükte de piç olarak bilinen kesim laf lafı açıp, kızı bağlarken ben noktalama işaretine dikkat etmeye kasıp, kızı gerim gerim geren şeyler yazıyorum.

çünkü onu eğlendiremeyebilirim, sosyal olarak kısıtlı geçmişim var ve öyle ne zaman nereye gidilir, nerede ne yapılır bilemem.

çünkü başkası kızın orasına burasına rahat dokunabilirken belim elim titrer, gidemem yanına. korkarım ne olursa olsun.

çünkü başkası hızlı davranırken ben doğru zamanı beklerim ve o zaman gelmeden o kızı kaybederim.
  • kalitesiz aşklara inat
    yaşasın sevgilisiz hayat
  • herkes aynı anda binlerce kişiyle konuşuyor çünkü. birinden hoşlansan, ona bunu bir günde söyleyen birkaç kişinin olduğunu bildiğin için, gidip bir şeyler hissettiğini söylemeye çekiniyorsun.

çünkü sen gerçekten hissetmiş olsan bile, yine onlarca kişiyle aynı kefeye konuyorsun. o yüzden gidip kendini açıklamaya uğraşıp herkesleşmekten kaçınıyor insan. o kadar hızlı yaşanıp, o kadar hızlı tükeniyor ki duygular ve insanlar o kadar benimsedi ki bu durumu yetişilmiyor. “sevgililiğin” anlamsal olarak karşılığı kalmadı ki.

debe editi: sevgili dostlar 5332672 tane mesaj gelmiş bu durumla ilgili, benim “sevgilisizlikle” ilgili derdim yok bu yalnızca bir durum tespitiydi ben çok mutlu bi adamım ayrıca kadın sanıp yürümeyin lütfen... öğütleriniz için teşekkürler yine de...
  • beni seveni ben sevmedim benim sevdiğim beni sevmedi. aynen.
  • sanırım bunun pek çok nedeni var diye cevap verebileceğim soru.

bunlardan belki de en önemlisi, geç kalmak. eğer eğitim hayatınızda aradığınız tarzda birini bulamazsanız sonrasında işler biraz zorlaşıyor. tabii bu demek değildir ki ileride de bulamayacaksınız ama özellikle türkiye'deyseniz ve yıllardır süregelen kemikleşmiş bir çevreniz oluşmuşsa yeni insanlarla tanışma şansınız epey bir azalıyor.

yukarıdaki bölümle bağlantılı olan bir diğer nedense hoşlanabileceğiniz biriyle karşılaşma sıklığınızın az olması. hoşlanabileceğinizi düşündüğünüz pek çok kişinin yalnız olmadığını görüyorsunuz. bu yüzden çeşitli uygulamalar kullanmak zorunda kalıyorsunuz ancak edindiğiniz tecrübeler sonrası onların da anlamsız olduğunu görüyorsunuz. sonuç olarak aradığınız niteliklerdeki kişiyle karşılaşmanın ne kadar güç olabileceğini iyice anlıyorsunuz. sırf sevgiliniz olsun diye biriyle sevgili olma niyetinde değilseniz çok umursamıyorsunuz. farklı hobilerle ilgilenip kendi kişisel gelişiminize devam etmek daha mantıklı oluyor.

bunun yanı sıra, son dönemde pandemi dönemi ve yoğun bir şekilde evden çalışma da eklenince sosyal hayat sıfıra yaklaşıyor. zaten kendi başınıza vakit geçirmekten de keyif alıyorsunuz. yine de zaman zaman, gördüğünüzde yüzünüzde bir tebessüm oluşturan, bir şeyler paylaşmak isteyeceğiniz, güven duyabileceğiniz, arkadaş üstü nitelikte birini arayabiliyorsunuz.

keşke hayat bazı ünlü romantik - komedi filmler gibi olsa ama değil...
  • tipim 3/10, beklentim 10/10
  • zorunlu edit: bugün türkiyenin engelli insanlara bakışını gördüm ve çook üzüldüm hatta yıkıldım. çok sayıda mesj aldım haklarını yemeyeyim çünkü içlerinde çok güzel ve samimi olanlar da vardı. ama çok da hakaret içeren mesajlar aldım.
    hatta bazıları o kadar çirkindi ki buraya yazmaya terbiyem el vermiyor. ama olsun canları sağ olsun. ben onlara asla aynı şekilde cevap vermem.neyse diyeceğim o ki ekşi sözlükte ne kadar da çok engelli yazar varmış öğrenmiş oldum.

sonuçta iyi ki varsın ekşi sözlük. iyi ki varsın da dertlerimizi yazabiliyoruz.

çünkü ben bir engelliyim.

ve bu ülkede engelli olmak vebalı olmak gibi birşey maalesef özellikle eğitim seviyesi ne olursa olsun tüm türk kızları için geçerli. #97819463 no'lu entry'de durumu çok güzel özetlemişim.

not: bu entry belki düşer mantığıyla yazılmamıştır. sadece bir isyandır.

not 2: bir engelliye yapabileceğiniz en kötü şey ona acımaktır. bunu da buraya bırakalım. biz kimsenin acımasını istemiyoruz. benim gibi aklı başında hekimlik yapan bir çok sonradan engelli olmuş doktor var bu ülkede.

ne diyeyim coğrafya kaderdir.
  • en güncel edit (30/01/2024):
    kadınına da erkeğine de acıyorum memleketimin. artık hiçbir şeyin önemi kalmadı. dilediğiniz gibi yaşayın.

tepeüstü editi: kızlar gaza gelmeyin, bu entariyi kedim için yazdım. bir yeşil gözlü kahpenin peşinden gittiği için kendisi…

kadınlar artık çalışma hayatının içinde ve güçlüler (maddi manevi). sekse ulaşmaları da artık zor değil çünkü tabularını yıktılar. gücünün farkında olan kadın fiziksel olarak biraz iyiyse bile birçok erkeği kendine çekebiliyor. hatta görece az güzel (kibarca çirkin) kadınlar bile erkek bulmakta zorlanmıyor. bunun nedeni ise erkeğin seçici olmaması.

bir kadın için erkeğe ulaşmak çocuk oyuncağı. fiziksel olarak en iyi görünümlü ve beraberinde de optimum seviyede karakteri düzgün birini (fiziksele oranla nispeten az) bulabiliyor.

instagram kadınlarına bakın örneğin, birbirlerine benzemiyorlar mı? biliyor erkeğin iştahının nasıl kabartılacağını. erkek kolay elde edilebilir bir meta onun için.

erkek sebil, gökten erkek yağıyor ve bir kadın için mağarada yaşamadığı müddetçe yalnız kalması mümkün değil.

peki erkek için durum öyle mi?

bir kere erkeğin çok fazla rakibi var ve her alanda iyi olmak zorunda. bir kadının ilgisini çekmek isteyen birden fazla rakip olduğundan maddi durumu en iyi, en yakışıklı, en esprili, en zeki, en en en olmadığı müddetçe işi çok zor.

maddi durumu iyiyse diğer özellikler gözardı edilebilir ama hem maddi durumu iyi olmayıp hem de fiziksel olarak geri plandaysa zeus gelse işi çok zor.

o nedenle erkek daima en çok çabalayan olmak zorunda. gelinen noktada sırf spermini saçmak için bu kadar eziyete katlanmak istemeyen benim gibi bazı erkeklerin elbette ki götünü parmaklamaktan başka çaresi kalmıyor.

zira şunu biliyorum, biliyoruz, bir am için bu kadar uğraşmaktansa en güzel 31 daha güzel ve keyifli.

zira tüm hayatı böyle anlamsız uğraşlarla geçirmek yaratıcılığı öldürmekte.

durun, cinsiyetçilik yapmıyorum. istisna kadınlar var, var ama o kadınları bulana kadar bir bakmışsınız ömür gelip geçmiş.

hulasa, en güzeli siz siz olun, kendinizi geliştirin, yeni bir dil öğrenin, bol bol okuyun, seyahat edin ve asla ama asla kadınlara paranızı ve zamanınızı yedirmeyin.
  • "sonrası 'vallahi inanmam! böyle güzel bir kizin sevgilisi olmaz mi hic?' diye gelir."

(bkz: mesaj alındı)
  • üstad can baba zamanında söylemiş neden olduğunu...

neden hayatında biri yok diye soranlara:

hani bazen durakta belli bir otobüsü beklersiniz ya;

on dakika, on beş dakika, yirmi dakika beklersiniz gelmez.

bu arada başka alternatifler de geçer ama binmezsiniz.

ne de olsa “beklemişsinizdir o kadar”, boşa gitsin istemezsiniz.

sormayın artık bana!

herhangi biriyle değil, beklediğime ‘değecek’ olanla devam etmeliyim bu yola!..

durakta yaşlanmak olsa da işin ucunda..
hesabın var mı? giriş yap