89 entry daha
  • içerikler güzel görünüyor ama websitesi inanılmaz kötü tasarlanmış. ürün geliştirme konularında tecrübe edinmiş biri olarak kendilerine tavsiyem tasarımı komple değiştirip daha sade bir şey yapmak olur. piyasada bir sürü örnek websitesi varken böyle renk uyumsuzluklarını, saçma kampanya pop-uplarını, tıklayınca bambaşka tasarıma sahip sekmelere gitmeyi falan nasıl başardınız tebrik ediyorum gerçekten.

ayrıca üyelik sistemi de çok karışık ve belirsiz. anladığım kadarıyla bir içeriği satın alamıyorum, paket almak lazım? onun da hangi pakette olduğu belli değil, girip araştırmam lazım falan? zaten yıllık paket almak nedir gerçekten bu devirde? üstelik bu uçuk fiyatlara? türkiye fiyatları nedir bilmiyorum ama yurtdışından siteye girdiğimde premium paket indirimli 70 dolar yazıyor. çok pahalı. hemen hemen her platforma para vererek premium kullanan bi insanım, ötesinde coursera udemy falan eğitimleri de almış biriyim, ancak bir dakikalık videolar dışında fikrim olmayan bir şeye çıkarıp peşin 70 dolar vermem, saçmalamayın. aylık üyelik yapsanız 6 dolara (ki bence 2-3 dolar olmalı), yine pahalı ama bir tık anlaşılır. derim ki bir iki ay denerim, beğenmezsem iptal ederim vs.

neyse uzun bir yazı oldu ama eminim ki ilgili kişiler burayı okuyordur, fikir güzel ve içerikler heyecan uyandırıyor ama geri kalan her şey kötü maalesef, tahmin ediyorum amatör bir ekiple çalışılmış. hem pazarlama stratejisinin hem de web sitesi tasarımının komple elden geçmesi lazım.

edit: fikir direkt masterclass diye yabancı bir siteden alınmış. haliyle geriye alkışlanacak sadece doğru insanları bularak, içerik üretmeye dahil etmek kalıyor ki bunun kolay bir şey olmadığının farkındayım. gelecekleri var ama dediğim gibi siteyi ve uygulamaları komple elden geçirmeleri, profesyonellerle çalışmaları gerekiyor. çünkü öğrenci projesi gibi sağında solunda hep bir sorun görüyorsunuz.
1 entry daha
hesabın var mı? giriş yap