• bursa'da yıllarca cuma ve cumartesi gecelerimizi sazende'de geçirmemize sebep olan, duyduğum en iyi -iyi değil de başka bir şey ama 'içli' falan denebilir belki- sese ve yoruma sahip iri cüsseli bir adamdır kendileri. bu sivas'lı zat albüm bekleyenleri yıllarca inlettikten sonra sonunda kalan dan ömür bahçesi adıyla erkan oğur ve okan murat öztürk ün katılımarıyla bir albüm çıkarabilmiştir... (beklediğimin altında bir performans olduğunu belirtmeliyim). yavaş yavaş açılmaya başlasa da -şehir dışında ve yurtdışında bir takım insanlarla konserler vs. bir takım insanlar bkz: hasan yükselir , okan murat öztürk , erkan oğur vs.- hala bursa da kendi barı olan natural'de (buydu sanırım)çarşamba, cuma ve cumartesi geceleri sahne almaktadır(en azından 1-2 ay öncesine kadar ben bursa'dayken öyle idi). yıllar önce erkan ağbimizin türkiye'de albümü yokken fretless i bulmak için harcadığımız çabaya eşdeğer bir çabayı bu adamın kayıtlarını toplamak için de harcadığımızdan, bizi bu kadar uğraştırdığı için kendisini kınamadan da geçemeyeceğim.
 • bursa'da, kalitenin ne yazık ki takdir edilmeyip yerlerde sürünmesinin bir örneği olarak açtığı mekanının adı natural olan, babamın,kulaklarımızın bütün itirazlarına rağmen* saz çalmaya başlamasına öncülük eden, emeklerinin karşılığını bulmasını dilediğim kişi.
 • payton geldi meyhaneye dayandı isimli türküyü muhtesem yorumlayan şahsiyet.
 • müzisyen. 1970 yılında istanbul’da doğdu. ilk ve ortaöğrenimini istanbul’da, yükseköğrenimini dokuzeylül üniversitesi i.i.b fakültesinde tamamladı.
  türkülerle ilişkisi çocukluk yaşlarında babası sait ateş'ten etkilenmeyle başladı. ilk müzik ve bağlama derslerini de babasından aldı. daha sonra halk müziğinin ve aşıklık geleneğinin öteki önemli kişilerini tanıma olanağı buldu.
  türkiye ve türkiye dışında çeşitli sanatçılarla birlikte konserler verdi ve değişik kültür etkinliklerine katıldı.
  kalan müzik'in yayımladığı asker türküleri ve mapushane türküleri seçkilerinde birer türkü * * söyledi. 2003 yılında hazırladığı ömür bahçesi yine kalan müzik tarafından yayımlandı.
 • peceteye yazip, sarki istemek gafletinde bulunanlari azarlayip, pecetelerini geri donusum kutusuna atan agresif turkucu.

  turku soylerken hasbihal cevirenleri de azarliyor bu.
  (helal! athenali celal; valla bak.)
 • oldukça iyi bir ses ve sahne performansına sahip sanatçı.
 • henüz kimseler bilmez ama öyle de bir ağıt okur ki, masadaki rakı bardağı sallanır.
 • abi çok güzelsin, seviyoruz seni eyvallah da havanın saat 5'te karardığı şu kış günlerinde 10.30'dan önce programa başlamıyorsun ya, orada anlaşamıyoruz. gerçi ben zaten 2 bira içip gidicem, anlaşmasak da olur.
hesabın var mı? giriş yap