• bir çaylak.
  • karanlık ya da gece sevgisi. karanlıkla huzur bulmak.
  • bence bu olayın tanımı geceyi sevmekten çok gündüzden nefret etmek olarak değiştirilmeli. gündüz sürekli bir şeyler oluyor ve sadece insanların düşünürken yaydıkları frekanslar bile insanın odaklanmasına mani olabiliyor.
  • güneşten nefret eden birisi olarak sahip olduğuma inandığım durum. karanlık, gece ve sessizlik gibisi var mıdır yahu? bir de oasis'ten falling down açarım. noel gallagher söyler, ben dinlerim.

sahi gecenin hüznünü daha iyi anlatan bir şarkı var mıdır hayatta?
  • geceyi ve karanlığı sevme, karanlıkta günışığında olduğundan daha huzurlu ve güvende hissetme halidir. semptomları şöyle:

- evin en dipte kalan, en güneş görmeyen odasını tercih edersiniz.
    - perdeleriniz kalın, koyu renk ve her daim kapalıdır.
    - göz altlarınız çoğunlukla halkalıdır; ki bunun da geceyle bir ilişkisi vardır: (bkz: dark circles)
    - evinizde saat bulundurmaz ya da pillerini söküp aksesuar niyetine kullanırsınız.
    - sinsice herkesin uyumasını beklersiniz. kazara uyuyup kaldıysanız da güneş doğmadan evvel mutlaka uyanır ve yerinde duruyor mu diye bakarsınız; geceye.
    - sigara ve kahveyi sevme olasılığınız yüksektir.
    - diş gıcırtısından mustarip olma ihtimaliniz de yüksektir; çünkü bilinçaltınız yüksek ihtimalle bir çöplükten hallicedir ve sizin için uyumanın dinlenmekle bir ilişkisi yoktur. uyku, işkencedir.
    - kitap okumayı, çatallı sesleriyle şarkı söyleyen adamları ve kadınları, siyah-beyaz filmleri ve desensiz, yıllarca giyilmekten ruhu ezilmiş pijamaları çok seviyor olabilirsiniz.
    - bunlar dışında hiçbir şeyi sevmiyor olabilirsiniz; en çok da insanları.
    - çünkü insanlardan korkuyor olabilirsiniz.
  • geceyi seven insanları niteleyen kavram.
    mottosu "viva la fiesta, viva la noche" * olabilir. zira en güzel şölen, gecenin ta kendisidir.
  • geceleri kulaklığınızı takar müzik dinler bir yandan da gökyüzünü izlersiniz. elektriklerin kesilmesi her ne kadar bilgisayar başından kalkmayan biri olsanız da sizin için aynı zamanda bir ödüldür geceleri. ne kadar karanlık, o kadar büyüleyici. güneşi sevmezsiniz, kaçarsınız ondan. dinlediğiniz müzik gruplarının bile karanlık bir teması vardır.***. geceleri daha uzun olduğu için kış mevsimini daha bir ayrı seversiniz. masaüstü resminiz mutlaka gece ya da karanlık temalıdır.

günün birinde nyctophilia diye bir kelime görürsünüz. anlamına bakarsınız, sizi çok iyi yansıttığına inanırsınız. yeni bir nickname sahibi olmuşsunuzdur zaman zaman sonuna bir kaç sayı eklemek gerekse de
  • geceden haz alma duygusudur.
  • boşluk tükenmişliktir, tükenmişlik ise boşluk. zihinsel özgürlüğün ancak tükenmişlikle gelebileceğini kavramış dimağın filisidir.
  • içinde bulunduğuma inandığım kavram. geceyi ve karanlığı çok seviyorum. odamda gerekmedikçe ışık kullanmıyorum. karanlık ortamda daha yaratıcı fikirler bulup, hayal gücümü daha çok kullanabildiğime inanıyorum. karanlık havalarda gökyüzüne bakarak sigara içmek ayrı bir mutluluk veriyor. bunların yanı sıra: bulutlu, gök gürültülü yağmurlu havalarda ayrı bir mutlu oluyorum. çoğu insanın içini karartan ve mutsuz olmasına sebebiyet veren bu hava olayı benim içimde inanılmaz bir mutluluk fırtınası koparıyor.

uzun zaman önce bir yerde bu tarz insanların sanatsal ve düşünsel yönlerini çok iyi kullanabildiği ve bu özellikleriyle ön plana çıktıklarını okumuştum. sanatsal yönüm yok denecek kadar çok az. belki de keşfedilmeyi bekliyordur ?
hesabın var mı? giriş yap