• hemen hemen herkes yapar gelen kişi kafa sikip uyku kaçırmasın diye yapılır ama eğer sırıtırsanız sıçarsınız.
  • aynı amaca hizmet eden bir başka avoidant tavır için (bkz: ölü taklidi yaparsak gider belki)
  • göz kapakları titrer, nefes ritmi hızlanır. gören de odaya samara girdi sancek. neyse o biri odadan çıkınca her şey normale döner, oda izlenmeye devam edilir.
  • arkadaşınız, ''üşüyecek bu çocuk niye üstü açık yatmış'' diye üstünüzü örttüğünde domuzluğunuzdan utanmanıza da neden olabilecek eylem aynı zamanda.
  • piçe bak hala uyuyor kömüş gibi, deniliyorsa eğer duyuyorsunuz. uyumuyorsanız eğer yavşaklık yapmayın da efendi gibi kalkın. kalbiniz kırılmasın sonra.
  • herkesin hayatinda en az bir kere yapmis oldugunu düsündügüm eylem. en kötüsü de kanepenin üstünde hayvan gibi uyudugunuzda odaya misafir gelmesi ve uyanmaniza ragmen caktirmadan uyurmus gibi yapmaya devam etmektir.
  • 31 çekerken basılan erkeğin genellikle başarısız olduğu eylemdir. filmler de işler bu konuyu. dişi bireylerde de pek tabi görülür. (bkz: black swan)
  • aslında bunun çok önemli bir nedeni var ve yıllardır kimse dile getirmiyor. yine iş başa düştü, ben ifade etmeye çalışayım ve milyonlarca insanın yüreğine fuse tea serpeyim. bu benim başıma da geldi esasen. şimdi... mesela sen kanepede yatıyorsun fakat uyumuyorsun, gözlerin kapalı sadece. o sırada biri odaya giriyor ve senin gözlerinin kapalı olduğunu görüp hemen yapıştırıyor: "aa yavrum uyumuş, ses etmeyin ses etmeyin uyumuş.. ay yoruldu tabii." evet bu cümleleri her insan evladı duymuştur. şimdi bu cümleleri duyduktan sonra biz nasıl diyelim "hayır lan ben uyumuyorum, bi' yanlışlık var." diye? diyemeyiz. neden diyemeyiz? çünkü o ortamın güzelliğini bozmak istemeyiz. bırakalım öyle sansınlar bakalım n'olcak diye sonuna kadar takılırız bu yalanın peşine. baktık ki yalan bozulacak, seslerden rahatsız olduğumuzu ifade edecek şekilde kıçımızı diğer tarafa dönüp şöyle 3 saniyelik bir esneme hareketi yaparak sağ gözümüzü yarımca açıp "ımmh..." diyerek halıya anlamsız bakışlar atarız. yani bunun seni beni yok. bu hareketi kaşgarlı mahmut da yapmıştır, gabriel batistuta da yapmıştır. bu hareketin dini dili ırkı yok arkadaşlar.
  • bir nevi görünmezlik simülasyonu.
  • gecenin köründe uyanık olan çocukların tutunduğu en büyük dal.
    koridorun başında ayak sesleri geldiği andan itibaren aşağıdaki gibi bir tepkiyle karşılaşmamak için yapılan ,çoğu zaman anne-baba ikilisinden gelen tek cümle ile sona eren eylem.
    -kalk yerine yat!!
    bu cümlenin sebebi ise bilgisayar koltuğunda uyuma taklidi yapmam,inandırıcı olmuyor biliyorum.
    umut sarıkaya
hesabın var mı? giriş yap