• evet efenim,
    güne güzel bir haberle başladık sonunda.

haber link

darısı dayakçı diğer öğretmenlerin başına.
    haaa öğretmenlikten men edilirse ki öyle olacak, böyle böyle eğitim tarihinden silinip gidecekler.

edit: haberin güzelliği şu arkadaşım, bir öğretmenin dayak yemesi değil, kendinden zayıf ve karşılık veremeyecek bir çocuğu vahşice döven bir hamam böceğinin dayak yemesidir. ayrıca bu haberleri gören diğer öğretmenlerin bu durumdan bir şeyler öğrenmesi dileklerimle.
    (çocuk suçlu olsa bile dövemezsin, kanunlar yönetmelikler ve idari sistemler bunun için var!!! çocuk ne yaparsa yapsın d ö v e m e z s i n !!!!)

debe editi: konya mevlana ortaokulu tarih hocası behzat altunbaş (soy ismi bu olmayabilir) eğer hayattaysan ya da yakınların burayı okuyorsa senin ta geçmişini skeyim, haksız yere attığın dayaklar hala hatırımda. eğer yetişkin olduğumda konya’da yaşamaya devam etseydim ve seninle çarşıda pazarda karşılaşsaydım seni toplum içinde “incitecektim”
  • gerek statüsü, gerekse fiziksel üstünlüğünü kullanıp bir insanın onurunu kıran herkes aynı aynı şeyi yaşamayı hak ediyor bence. çocuklara şiddeti mi öğretiyor bu öğretmen. bir eğitimci olarak ilk onun karşı olması lazım şiddete.
  • afganistan olduk çok şükür. valla hoca ölse diğer taraf da hapse girse çok temiz iş olurdu. ne öğrencisini döven öğretmene ne de öğretmen döven veliye duyar kasamayacam.
  • ahmakların güzel haber diye servis ettiği de öğretmenin hastanelik olması.

olur, herkes kendi adaletini sağlasın, güzel haberler çıkar.

edit : altlardaki kendini thor sanan embesilleri de sanırsın kendi adaletlerini kendileri sağlıyor. en ufak bir şey olsa karakola gelip zırlayan tipler bunlar. bakın oğlanlar, öğrenci dövmek yanlış, öğretmen dövmek yanlış, sabah sabah buna sevinecek kadar gerizekalı olmak yanlış, gelip burada bunu övecek kadar ibrikçilik yapmak yanlış. şimdi kendi adaletimi sağlayıp alayınıza gireyim mi.
  • medeniyetin uğramadığı yerlerde olağan haberdir.

şimdi gerine gerine mahallede dolaşabilirler...
  • hahaha dun ongormustum :) olmasi gereken
  • pirems ve piremseslerinize büyüklere karşı saygılı olmayı öğretirseniz sorun çözülür.

ek: vaktim olmadığı için kısa yazmıştım. konuyu biraz uzatacağım. şiddete elbette karşıyız ama özgüvenli çocuk yetiştirelim derken kötü çocuklar yetiştiriyorsunuz. siz bir tane kendi çocuğunuza yeri geliyor tahammül edemiyorken, sizin çocuğunuz gibi 30-40 tane çocuğa bir öğretmenin tahammül etmesini bekliyorsunuz. bu çocukların bu halde olmasının elbette üç sebebi var. ilki ve en büyüğü eğitim sistemi, ikincisi bu çocukları böyle yetiştiren veliler, üçüncüsü de çağa ayak uyduramayan, kuşak farkını nasıl kapatacağını bilmeyen dinazor öğretmenler. sonuçta dayak yiyen çocuk masum ama o dayağı atan sadece öğretmen değil, yukarıda saydığım üçlüdür. öğretmen sadece maşadır.

not: öğretmen değilim.
  • çocuğa vahşice, kudurmuşcasına saldırıyor. şiddeti sevmem tasvip etmem ama ne diyeyim haketmiş.

tanim = öğrencisine insanlik onurunu kaybetmiscesine durup durup vuran ,saldıran öğretmenin ,iskenceye maruz kalan öğrencinin ailesi tarafından dövülmesi .
  • “hocam dedikçe daha çok vuracağım.” sinirle bir kere vursa çocuk hak etmiş diyeceğim. seninkisi sadistlikti hakkını buldun…
    tanım: öğretmen müsveddesi
  • ülkenin geldiği durumda hiç şaşırtıcı olmayan hadise. adalet yoksa herkes kendi adaletini sağlamaya kalkar.
hesabın var mı? giriş yap