• ancak ya öğretmenken ya da öğrenciyken şahit olunabilen diyaloglardir.
    arkadaşımın başından geçen olay 5. sınıf türkçe dersi.
    öğretmen soruyu okur.
    .....
    -yukardaki cümleyi kuran bir kişi için aşağıdakilerden hangisi yanlıştır?
    sınıfın en tembel kızı parmak kaldırır.hoca şaşırır doğal olarak evet kızım sen söyle.
    - hocam kuran dediniz ya bu kuran evde anneannemin okuduğu gibi kuran mı ?
    espri yapmıyor tabi ki gayet masumane soruyor.
  • "konu simple past tense ve hoca öğrencileri konuşturmak için sorular sormaktadır. 45 yaşlarında bir öğrenciye döner ve şu şekilde bir diyalog gelişir:

- who is your best friend?
    - my best friend is kenan
    - where did you meet him?
    - i met kenan in military cooker
    - military cooker? what do you mean?
    - hocam "asker ocağı" demek istiyorum. doğru oldu di mi?"
  • din kültürü ve ahlak bilgisi dersinde kopya çekmeye çalışırken yakalanan mozhebiye hoca tarafından:

-ayşaaaa! ` : isim ne ayşadır ne ayşebak bu cızgıyı geçmeyecehsin : yerdeki karoların sınırını kastediyor` .
    +ama ben ayşa diilim ki yeaa :/
    -ayşaaa sana diyom!!
  • bir takım şekiller( moment eğrisi falan) vardır tahtada.

hoca: ne görüyorsunuz burda?
    arkadaş: kan görüyorum hocam. vahşet görüyorum.
  • pazartesi ilk ders, dersim yok, öğretmenler odasında çayım ve haftanın enlerine bakıyorum. en yakın sınıfın dersi boş geçiyor ve malum kıyamet kopuyor. tatlı bir uyarı yapıp koştum geri, 5 dk sonra yine kıyamet.

- çocuklar şu rezilliğe bir son verin, hiç mi utanma yok sizde?
    - hocam relax (kaynaştırma bir öğrenci, eliyle de beni teskin eden bir hareket çekiyor)
  • (bkz: #24405705)
  • lise hazırlıkta gençlik daha kirlenmemiş, saf, iyi niyetli.. "en şanslı ce, hangi ce??" geyiği dönüyor teneffüste falan.. teneffüs yetmemiş masum yavrucağın biri çözememiş mevzuyu cevabı da alamamış.. kadın ingilizce hocasına soruyor;

- hocam en şanslı ce, hangi ce??

diyalog bu, kilit bundan sonrası.. iyi niyetli arkadaşımız sicili temiz olduğu için mazur görülüyor hoca tarafından..
  • türkçe dersinde okunan metinde anlamı bilinmeyen kelimelerden birisi "çağ" kelimesidir.
    çağ kelimesinin sözlükten anlamı bulunur...

öğrenci: hayatın bir dönemi..
    öğretmen: mesela? örnek verelim..
    öğrenci2: ergenlik çağı öğretmenim..
    öğretmen: değil mi evet ergenlik çağı, bebeklik çağı bunları zaten duymuş olmalısınız.
    nazlıcan: öğretmenim biz şimdi somut işlemler dönemindeyiz değil mi somut işlemler çağı da diyebiliriz.
    öğretmen: nazlıcan kpss'ye mi hazırlanıyorsun?
    nazlıcan: bazen okuyorum öğretmenim.

(nazlıcan 9 yaşında)
  • sınıfta çarpım tablosunu zor ezberleyen erol tahtaya kalkmıştır. hoca, erol'a integral, türev tadında bir problem verir...
    2 dk boyunca erol tahtaya birşeyler yazar, siler, düşünür durur.

en arka sıradan ses yükselir
    - hocam, hocam
    - efendim rıza?
    - siz de ölüden göt istiyorsunuz. eheheh
    - küüüttt (hocanın cetvelle geri dönüp rıza'nın ağzına vurduğu anı asla unutamam)
hesabın var mı? giriş yap