• işi çok zor. zorluğun sebebi rakipleri değil terime biat eden kişiler olacaktır. umarım başarılı olur
  • okan buruk ayagi kirik sozu hala aklimda
  • alt yapı oyuncularına şans tanırsa , kazanacağını düşündüğüm hoca... risk almayayım , eski kafa devam edeyim derse ; terimspor'un kötü bir kopyası çıkacak ortaya...
  • bu adamı zorla bize kakaladılar. hergün medyada bir okan haberi görmekten sıkılmıştım. gelsin de herkes rahat etsin.
  • umut veren hocalar vardır. "pozitif futbol oynatıyor, umut veriyor" gibi laflara sebebiyet verir ama "başaramaz". böylesini çok gördük. okan buruk ise bugüne kadar "umut vermedi". kendisi direk olarak "kazandı". eğer galatasaray geçen sene bu adamı getirseydi içinde bulunduğumuz rezilliklerin hiç birisi yaşanmayacaktı. okan buruk çalıştığı takımlarda direk olarak "kazanan" bir isim oldu. fatih terim'e göre güncel futbolun çok daha içinde, scouting açısından çok daha iyi durumda bir isim. bu adama kadro verirsin bu adam da kazanır. bu intibayı vermiyor, bunu zaten halihazırda başarmış, kendini kanıtlamış bir isim. keşke geçen sene gelseydi, fatih terim'in seon rezilliklerini ve kulübe verdiği zararları tecrübe etmezdik. uzun zaman sonra ilk kez galatasaray'la ilgili umut besleyebiliyorum. bunu da özlemişiz.
  • kendisini zerre sevmem gerek galatasaray'da futbolcuyken ayrılış şekli gerekse galatasaray'ın başında bir hoca varken hoca ile alakalı verdiği demeçlerle kendisinin iş ahlakı konusunda nekadar seviyesiz olduğunu gösteriyor. bu sezon umarım başarısız olur, kuyruğuna teneke bağlanıp kovulurda birdaha kulübün kapısından dahi giremez ozaman görür takımın başında hoca varken demeç vermenin ne demek olduğunu.
    kendisi gidene kadar şampiyon bile yapsa bu takımı izlemek bana keyif vermeyecektir, izlemeyeceğim de o leş futbolu. galatasaray herşeyden önce bir kültürdür bu kültür bu adamların elinde olmayacak kadar büyük ve uludur.
  • iyi hoca olduğunu ispat etmek için ne yapması gerektiğini merak ettiğim hoca.
    küme düşmeye oynayan akhisarspor'a gelip yarı finalde galatasaray'ı, finalde fenerbahçe'yi eleyerek türkiye kupasını kazanmış, hatta aynı sezon ligde fenerbahçeyi 2 kez yenmiştir. fener bu 3 maçı kazansa sezonu2 kupayla kapatacaktı.
    sonrasında ligin dibine demir atan çaykur rize'ye gelip ligi 7. sırada bitirmiş, vedat muriqi 34 maçta 17 gol atarak fenere transfer olmuştur.
    sonraki sezon başakşehir'e gidip abdullah avcı'nın yıllardır beceremediği işi yapıp, daha zayıf bir kadroyla şampiyon olmuştur. aynı sezon uefa avrupa liginde roma ve borussia monchengladbach'ın olduğu gruptan lider olarak çıkmış ve son 16 turunda pandeminin de araya girmesi ile elenmiştir.

okan hoca türkiye'de büyük bir kulüp çalıştırmak için kazanması gereken herşeyi kazanmış, bu kulüpte yetişmiş, ayağı kırıldığında hepimizi ağlatmış bir galatasaraylıdır. başarılı olur veya olmaz bilemem ama gelmeyi hakettiği kesin.

hoşgeldin aslan.
  • başarılı futbolcu ve teknik direktör. şu da var ki aynı zamanda başakşehir gibi iç ve dış etkenlerin görece daha az ve sınırlı olduğu kulüpte kulislere ve grup oluşumlarına yenik düşmüş bir karakter.

hep destek tam destek anlayışı ile başarı sağlayacağını düşünsem de galatasaray gibi bir cadı kazanı içerisinde varlığını sürdürmesini uzun vadede mümkün görmüyorum. hele hele ki fatih terim kılıcının tepede sallanmasını geçtim gölgesi fark edildiğinde kendisinin tüm ayarlarının bozulacağını düşünüyorum. tabi hoca bu sınavdan zaferle de ayrılabilir. kendisi hakkında hayırlısı olsun.
  • galatasaray'ın şu anki durumu için doğru seçimdir. elindeki kadroyu verimli kullanan bir adam okan buruk. başarılı olacaktır.

benim için başarı ne dersek: sürdürülebilir bir oyun anlayışı, altyapıdan yetişen oyuncuların takıma adaptasyonu ve oyuncu performanslarında istikrarlı yükseliş. terim döneminde bunların hiçbirini göremedik.

terim paşa sağolsun sürekli transfer diye ağlayıp aldığı futbolcuyu üç ayda vasat anadolu topçusuna çeviriyordu. sonra yine transfer diye ağlıyordu. adam tam tüketim canavarı.

okan buruk muhtemelen terim'in yaptığı şımarıklıkları yapmayacaktır.
  • tolunay kafkas gibi bi adamdan sonra akhisarspor'u her takıma 5 atan hale getirmiş galatasaray'ın yeni hocası
hesabın var mı? giriş yap