• artık nasıl bir özgüven ve inata sahipse, koca otobüsle dakikalarca it dalaşına girmiş olan apladır.
    http://www.liveleak.com/view?i=0bf_1424602647
  • yapılan bir hata ( kasıtlı da olsa ) dolayı, sergilediği tavır tamamı ile yanlış olan. hem trafiğin olduğu ve diğer aracın bir toplu taşıma aracı olmasına rağmen devam etmesi aptalcadir.
    yapmayın etmeyin lütfen yanlışa yanlış ile cevap vermeyin. ( toptan kafayı yedik iyicene zivanadan çıktık )
    yapılan hataya ( yanlış) aynı şekilde karşılık vermek zorundamiyiz ?
  • bu video en az 1 yıllık, videodaki otobüs değil büyük ihtmalle etimesgut dolmuşu, insan ankaralı+dolmuşçu olunca insana kafayı yedirtiyor gerçekten. helal olsun teyzem dik durmuş.
  • ankara'da eskişehir yolu üzerinde -otobüsle değil de midibüsle- psikolojik savaş veren kadındır.

video beytepe dolaylarında başlıyor ve etimesgut istikametine giden beyaz midibüslerden birine, daha önce kendisini sıkıştırdığı gerekçesiyle, bir türlü yol vermeyen bir kadını gösteriyor.

aman efendim şöfor kadındı, giyimiydi kuşamıydı, midibüstekilerin can güvenliğini tehlikeye sokmasıydı, yolcuların küfürleriydi bunları hep tartışacaksınız biliyorum ama yine de kimse başlamadan ben söyleyeyim lafımı: kadın haklı beyler, kadın haklı...

neden mi? ben her gün o hattı kullanıyorum da ondan. bu etimesgut ve sincan yolcularının en iyi hallisi bile en azından kabadır. sorsan, 'bizim neremiz kaba dinimizde imanımızdayız' derler ama mahalleye bir dal hala 90'ları yaşıyorlar. sanki ankara yeni göç almış sanarsınız, şehre ayak uyduramamış taşralı kültürü hakim. erkeği cin bakışlı, çakal; kadını çatık kaşlı, ketum bir tavırda. öğrencileri ve gençleri tenzih etmek gerek bu arada.

şoförüydü muaviniydi ne saygı ne iyi niyet, hepsi paragöz, hepsi lise akıllı, üç kuruş fazla kazanabilmek için mülteci kampına çevirirler aracı. kendini yunanistana kaçak giriyor sanarsın, o derece tıklım tıklım basarlar insanı o araca. sonrasında camı aralayıp sigara içeni mi dersin, yolda eksantrik bir araba gördü mü yarışa tutuşmak mı dersin, şoför demeye bin şahit!

o nedenle kadın haklıdır işte. beyaz midibüs, yolcusu uyarmayı şoförü durmayı öğrenmedikçe, öyle şeyler yapmıştır, yapıyordur, yapmaya da devam edecektir.

(bkz: bindik bir alamete gidiyoruz kıyamete)
  • muhtemelen altındaki volkswagen amarok'a güvenip it dalaşına girmiş teyzedir. b sınıfı küçük bir araba kullansaydı net olarak gözü korkardı.

demek ki bayanlar, trafikte kendinizi korumak için kamyonet almanız gerekiyormuş. hem ikinci elleri suv ve crossover'lardan ucuz olması gerek.

tavsiyem amarok değil ama nissan navara...
  • abla tam ülkeye başbakan olacak cinsten. kendisini siyasete sokup tayyipin üstüne salsak max 3 ay içinde alaşağı eder gibime geliyor. çoğu it kopuklardan oluşan minibüsçü tayfasından birini bu kadar tahrik edip bi de arabadan inerek karşısına dikilmeye nasıl cesaret ediyorsun ablacım kadın başına? yaptığı şeye değil ama cesaretine hayran kaldım. helal olsun valla.
  • son 1 ayda 2 kez kadin suruculerle kaza yapan bendenizin cinlerini tekrar tepesine cikarmistir. birincisinde denizli yolunda sabit 70'le en sag seritte giderken cherokee'siyle arkadan vurdu, bariyerlere ciktik. bi de kalkip sucsuz oldugunu soyledi. araba 20 gun serviste yatti.

ikincisi yaya gecidinde karsidan karsiya gecerken mercedes cla'siyla ustume cikti, bi de uzerine "burada karsidan karsiya mi gecilirmis?" diye carladi. gunahina girmiyeyim ama kesin telefonuna bakmaktan yola bile bakmiyordu. ayagim kirildi. gunlerdir yatiyorum.

ilk kazada arabaya 400 tl benzin almistim, 50 km bile gidemedim. benzin yalan oldu serviste. ikinci kazada tirnaklarim da koptugu icin enfeksiyon riskine karsi her gun pansumana gidiyorum, 45 tl/gun. kadin sofor benden uzak olsun baba.

birakin pozitif ayrimciligi, kimbilir neye tripliydi de egosunu otobuse kafa tutarak tatmin ediyor kezban teyze.
  • eğer o kameranın çektiğini bilmese dallama şoför o kadına kesin saldırırdı.ankarayı bilmem, şoförleri nasıldır umrumda değil ama istanbulda minibüs caddesinde giderken şikayet ettiğim dolmuş şoförleri yüzünden 155 hızlı aramaya gelmiş.o denli psikopatça kullanıyorlar.
  • kadının yaptığı doğru olmayabilir, hataya hatayla karşılık verilmez bu işin bir boyutu ama ankaradaki minibüsçü terörünü bilmeyenler bu ruh halini anlayamaz. gerçekten canınıza malınıza kasteden, saygısız, terbiyesiz kalabalık bir güruh var bunların içinde. kamera çekmese kadını döverdi diyen yorumlara da katılıyorum, zaten hemen üstüne yürüdü kadının. ve olayın kadının anlattığı şekilde olduğuna da inanıyorum, eskişehir yolunda araba kullanan herkes bu minibüsçü terörünü bilir. teyzenin kafasının tasını attırmışlar, o da yanlış bir şekilde tepkisini göstermiş. minibüsteki kimsenin can güvenliğini tehlikeye atmıyor çünkü teyze sadece minibüsün önünden gidip minibüsü yavaşlatıyor. tepkinin yanlış olmasının sebebi de bu adamları yola getirmeyecek ve hiçbir işe yaramayacak olması.
  • oh canıma değsin dedirtmiştir. helal olsun ablama. ne de güzel diyor kadınım diye ses çıkarmayacağım zannettin di mi diye.

edit: ayrıca kadın şöför diye belirtmek nedir yapmayın bunu artık ya, kadın şöför, kürt esnaf, suriyeli dilenci. bi bitmedi ötekileştirme sevdanız.
hesabın var mı? giriş yap