• yarın 13.30'da anısına hep beraber ağlayacağımız, hiç tanımadığımız kardeşlerimizden bir tanesi. amına koduğumun dünyasında oksijen israfından başka bir halta yaramayan yaratıklar tarafından katledilen güzel kız.

küfür etsem yetmiyor. lanet etsem yetmiyor. allaha havale edelim desem, allah varsa nasıl böyle bir vahşet oluyor.

idam denmiş, değil karşılığı bunun. idam nedir bu kızın ailesine yaşatılan acının yanında. etleri lime lime olana kadar işkence etsen az bile.

özgecan'ın ismini görünce eli titreyen, gözü dolan, boğazı düğümlenen herkesi yarın saat 13.30'da taksime davet ediyorum, hep bir ağızdan dünyaya haykırmak için.
  • fatma nur çelik'in annesi cenazesinde, 'annem diye bağırdın da duymadım mı yavrum' diye inlemişti.

o gün bugün ne zaman benzer bir olay olsa içime dert olur; bağırdın da duymadık mı?
  • kendisine olanları okuduğumdan beri nefes almakta zorlanıyorum. ruhum daralıyor. tecavüz et, üstüne yak. ne desem bilmiyorum allah sizin bin belanızı versin, yaşadığınız ve ölü olduğunuz her salisede acı çekin inşallah. şerefsiz herifler.
  • bunu yapana orospu çocuğu demek, annesi hayat kadını olana hakarettir.
  • öyle böyle değil acayip moralim bozuldu. ben artık eminim ki bu dünya kesinlikle başka bir gezegenin cehennemi.
    bu cehennemde bir baba oğul ve bir şöfor tarafindan off gerisini yazamayacağim allah bin belanizi versin! bu melek yüzlü genç kıza bu kötülüğü reva görenlerin girdikleri hapisanede toplu tecavuze ugramalarini temenni ediyorum!
    (bkz: adaletini zikeyim dünya)
  • ateş yanıyor... cahil, eril, vahşi zihniyetten beslenerek her geçen gün büyüyor. ateş yakıyor... genç, umut dolu, üretken kadınları küle çeviriyor. ama o rüzgar bir gün tersine dönecek. yok saydığınız, yok ettiğiniz, korktuğunuz korkuttuğunuz, vurduğunuz, dövdüğünüz, üzerinde güçsüzlüğünü ispatladığınız, yaktığınız, sattığınız tüm kadınlar cehenneminiz olacak. ha bugün, ha yarın.
  • elbette ki katilleri hak ettikleri cezayı almayacaktır. burası türkiye. malesef.

alakalı alakasız her konuya illa ki bir yorumu bulunan devlet büyükleri söz konusu kadın olunca neden suspus anlamak imkansız.
  • sabahtan beri kız kardeşinin dün facebook sayfasında yazdıklarını okuyorum.

"kız kardeşim kayıp, 160 boylarında, yeşil montu var, görenler lütfen haber versin" deyip fotoğrafı paylaşmış.
    bugün haberini aldı. tecavüze uğrayıp bıçaklandığı, daha sonra da cesedinin yakıldığı haberini.

26 yaşındayım. babamı birkaç sene önce kaybettik. 20 yaşında bir kız kardeşim var.

dayanamadım, insan aklı ya, bir an bu senaryoya yerleştirdim rolleri.

bir babayı, bir anneyi, bir abiyi, ablayı, kardeşi kim durdurabilir? ne durdurabilir? beni kim durdurabilirdi mesela? neden durdurmak isterdi ya da?

bir babanın o insanları polisten önce bulup gebermek için yalvartacak kadar acı çektirmesini şu entryi okuyanlardan kaç kişi gerçekten istemez? bir düşünün, şu an önünüzdeki 3 sandalyede bağlı halde bulunmalarını gerçekten arzulamaz mıydınız? tek tek dişlerini sökmeyi, acı çığlıklarını duya duya tırnaklarını yerinden çıkarmayı hayal etmez miydiniz?

ben ediyorum. nasıl ki zalimler için yaşasın cehennem diye bir söz varsa, ben de bu canilere, dünyadaki tüm canilere hak ettiklerini verebildiğimiz bir cennet hayal ediyorum.
  • tanıdık gelmeyen bir isim görünce sol framede yine ne bokluk oldu diyerek açtım başlığı, artık haberleri takip etmeye korktuğum için yoktu haberim.. aklıma gelenlerden çok daha büyük bir vahşet olduğunu gördüm..her türlü iğrençliğe alışmış olmamıza rağmen hala beni dehşete düşürebiliyor bu coğrafyanın insanı.. ne istediniz lan gencecik kızdan? nasıl bir vicdansızlık nasıl bir caniliktir bu? ne düşünmüş olabilirler bunu yaparken? neden yapmış olabilirler? ben okumaya dayanamazken, bir insan bir insana nasıl yapabilir bunu? gerçekten aklım almıyor artık, tıkandım.. bu olay bir kere daha idamın aslında o kadar da kötü bir ceza yöntemi olmadığını gösterdi bana.. bunu yapabilen insanların yaşamaya hakkı olmamalı bence, bir genç kızı böylesine vahşice katleden insanlar nefes almamalı daha fazla..
    tanım: mersin'de bindiği dolmuştan kaçırılıp, yakılarak öldürülen dünyalar güzeli, gencecik bir öğrenci.
  • yaşadığım ilin hemen komşu ilinde katledilmiş kişidir. ortak arkadaşlarımda kendisi ile bulunmakta. arkadaşlarından duyduğum kadarı ile ailesine, arkadaşlarına oldukça saygılı ve içten davranırmış. katilinin en yakın zamanda bulunmasını temenni ederim. bazı cezaları halk verebilmeli ama maalesef elden bir şey gelmiyor buna rağmen böylesine bir olay karşısında sessiz kalmak çok zor. umarım en yakın sürede hapis olur katil. gerçek cezayı cezaevi mahkumlarının vereceğinden şüphem yoktur.
hesabın var mı? giriş yap