• hiçbir hakaret içermeyen, ironi içeren haklı bir yorumu sindirememiş ego makinesi.

yüz yüze geldiğimizde neden ağzımızı açamayacakmışız onu merak ettim? sen kimsin ki? bunu söylerken bile egosu tavanda. ne yapacaksın yani, yöneticisi olduğun akbank korumalarına mı dövdüreceksin bizi?

cahil bir insanın karşısında 1 dakikalık saçma sapan bir videoyla meşhur olmuş birisin. bütün şanını şöhretini bu 1 dakikalık videoya borçlusun. akp'yi açık açık eleştirme cesaretin bile yok. bol bol ucundan azıcık eleştiren tweet atıp, 3 dakika sonra ondan bile korkup silen birisin. ezberledik artık. orwell yazıp bırakacağına, ne diyeceksen yazsana açık açık.
  • bizle ugraştıkları için güçsüz degiliz,güçsüz oldugumuz için bizle ugraşıyorlar diyerek yedi düvel bize karşı tezine noktayı koymuştur.
  • kendisi tam anlamıyla iyi eğitim ve ortalamanın üstünde bir zekaya sahip olsanız bile dallama gibi davranabileceğinizin ispatıdır.

salak insanların dallamalıkları göze batmaz ama bilgili olduğu halde dallamalık yapan öyle bir göze batar ki insanın içinde daha büyük tiksinti oluşturur.

siyaset konuşmuyorum der, sabahtan akşama kadar yaranmak istediği kesimin duymak istediği en populist paylaşımları yapar.

kariyer ve başarılarından dem vurur sonra gider en basit trolle sokaktaki gibi ağız dalaşına girer.

az biraz sıkıştırdığında ise "ben size çok fazlayım aslında, hepinizle sırf lütuf olsun diye muhatap oluyorum, beni darmayın" diye mide bulandıran tavırlar gösterir.

dedim ya zeka, eğitim ve başarı karakter ve egodaki sorunları örtemiyor çoğu zaman. bu konuda 10 numara örnek.
  • twitter'da çok basit bi test var.

birisi ona gelen övgüyü retweet ediyorsa tırttır.

fiziğin kanunları kadar net:)
  • "parası olana zengin, olmayana fakir denir."

-profesör doktor özgür demirtaş
  • bi de altına prof. dr. özgür demirtaş diye imza yazmış.

tam umut sarıkaya tiplemesi ya. akfglşdskhgşjl.
  • 11.06.2023 tarihli videosunu izledim, bizim zaten bildiklerimizi kendi deyimiyle ilkokul mezunlarının anlayacağı şekilde anlatmaya çalışmış. dedikleri yapılır yapılmaz bir tarafa bırakıyorum ama bir noktayı es geçiyor hoca: bu toplum özünde kötü bir toplum. kimsenin şu düzelsin bu düzelsin diye bir derdi yok ki. çoğu insan ekonomi kötüyken daha iyi kazanıyorsam daha kötü olsun diyor, bir kısmı teneke arabam, bir kısmı yastık altındaki altınım, bir kısmı dededen kalma çorak arazim değerlendi diyor; bir kısmı da hak etmediği maaşı arttı diye seviniyor. (kamu işçisi olup günde 30 dk bile verimli çalışması, katkısı olmayan, ilkokul mezunu bir tanıdığım 22.000'e çıktı maaşım ne yatırım yapayım diye sordu). insanlar bu durumdan belli ki memnun ve de karakterleri böyle, fazla zorlamasak mı hocam biz üzülüyoruz sonra.
  • bu akşam canlı yayında yaptığı yarım saatlik konuşmanın değeri ekşiciler tarafından yine anlaşılamamış kişidir.
    tartışma kültürüne sahip değil diyen de var, kendini öne çıkarmaya çalışıyor diyen de, amma basit anlattı bu nasıl profesör diyen de. insan kendisine verilen aklı bu kadar mı kullanamaz, gerçekten hayret verici bir durum.
    liyakatsizlikten, para politikasının yanlışlığına, kendimize özgü iktisadi kuramlar yaratmaya çalışma saçmalığımızdan, alım gücündeki düşüşe, hammadde problemlerinden, çin modeli absürdlüğüne, akıl ve bilimden ne kadar uzaklaşmış olduğumuzdan, faizin bir neden değil sonuç olduğuna kadar yarım saate sığabilecek ne varsa çekinmeden konuştu. daha ne desin istiyorsunuz acaba tam olarak? ülke yangın yerine dönmüş, hoca üç maymunu oynayan kanala bağlanıp bas bas “ülke göz göre göre yanıyor” diyor. ekşiciler pek beğenmemişler kendisini(!).

“elektrik tesisatını badanacıya yaptırırsanız, karanlık evde kalırsınız.”
    ağzınıza sağlık.
  • çok telaşlı anlatıyor. hocam arkandan kovalayan mı var yavaş biraz. kafandaki her şeyi boşaltmana gerek yok. biraz ilber hocayı örnek al. adam mohaç savaşını, mohaç savaşından uzun anlatabiliyor ( ki mohaç savaşı bildiğim kadarıyla iki saat sürmüştür )
  • akbank yöneticileri hocayı eleştiren twitleri açıktan like ediyor artık.

yaşanan krizde tabi ki hiçbir rolü, sorumluluğu, ihmali falan yok. ancak ben yapmadım miki yaptı denecek bir durumda değil. 3 gün boyunca bankayla ilgili küfür yemeyen, eleştirilmeyen kalmadı. ben ne yapayım banane tavrıyla müthiş bir takım oyuncusu olduğunu gösterdi. ucuz twitter popülaritesine bankayı sattı.

grayscale floodunda da bilmediği için grayscale'i borsada işlem gören bir fon gibi yazdı. uyarılınca ne var onu da brokerlardan alabilirsin diye kıvırmaya kalktı. ilkinde bilgisi eksikti, ikincide fark yok diye pişkince yalan söyledi. nasılsa takipçileri bir bok bilmiyor. muhtemelen flood'u da yabancı kaynaktan aşırdı ve aradaki farklara dikkat etmedi.
hesabın var mı? giriş yap