• (bkz: etoo bitmiş)
  • aynen. çok yerinde bir iddia.

ölenler de ibnelik olsun diye falan ölüyor. çok doğru.
  • bilime olan güvenimizi gösteren bir örnek.

neden bu kadar komplocu bir milletiz anlamıyorum. deprem olur, yok gökte bilmem ne bulutları vardı, bunu bize dış güçler yaptı. sanki deprem ülkesi değiliz. yok aşı hemen bulundu, sanki çalışmalar 3 gün önce başladı. yok bize çip takacaklar.

biraz da mantık içerisinde düşünmesek mi?

edit: imla.
  • şu anda hiç bir aşının kabul edilebilir durumda olmadığı, lakin durumun aciliyetinden ötürü "battı balık yan gider" teoremi gereğince mecburen deneysel olarak kitlelere yapılacağı gerçeğinin es geçildiği iddialardır.

meşhur çin aşısı bilem bir an önce onaylanabilme telaşıyla gelişmekte olan ülkelere ölümü gösterip sıtmaya razı edercesine denek olarak beleşe deneysel aşı yaptırdığı bir ortamdan bahsediyoruz.

keza biontech, astrazenica ve moderna da aynen öyle. deneysel olarak kitlelere aşı yapıp sonuçları inceleyecekler, resmi onay en erken yaza çıkabilir. şu an verilen onayların alayı "acil durum onayı".

keza biz de, çinden gelen 30 bin dozu şu 14 - 15bin denek üstünde deneyip, sonuçları çin'e bildireceğiz ve bir aksilik olmazsa, acil durum onayı verip aşılamaya başlayacağız.

yani salgının bittiği falam yok. daha da artıyor.
  • at yalanı bende inanayım başlığı aslında başka bir şey deniliyor da ben böyle diyeyim. bitti deniliyorda ölüm ve vaka sayılarını kimse sorgulamıyor mu?
  • bitti okeye dönüyor diyebileceğim iddialardır.
  • az da olsa tıp bilgisi olan insan virüslere etki eden ilaç antibiyotik olmadığını bilir .aşı felan hep ticari şuan kesin çözümü yok .çip takacaklar diyenler zaten ne yiyip içiyor o kafa için merak ediyorum
    not:laborantım
  • tabii lan. bizim beraber iş yaptığımız laboratuvardaki iki elemanın babaları da öylesine öldüler.

gerizekalılar.
  • bu kafayla bu yaşa iyi gelenlerin salladığı iddialar.
hesabın var mı? giriş yap