• müzik zevki tanıyıcısı...
  • kitapçı olarak da, müzik sitesi olarak da müthiş oluşumların isimleridir.
  • oha falan dedirten bu siteden, hem cohen'i, hem nick cave'i, hem morrissey'i, hem starsailor'u, hem tom waits'i, hem hem hem; dinlemek istediğiniz zaman, tek tek yeni istasyonlar kuruyorsunuz ve o havada ne istiyorsanız önünüze seriyor. ve tabii tıpkı roll gibi, sunduğu fevkalade zengin mönüyle müzik bilgi ve ilginizin düzeyi hakkında da bir fikre varıyorsunuz. misal, benimkisi aşağılarda bir yerlerde sürünmelerde. ben bugünlerde bunu anladım.

bir de aranızda şöyle bir diyalog oluşuyor zamanla;

- abicim bana tom waitsgil musikinin dışına taşmayan melodiler getir emi!
    + seconds / by u2
    - baba naapıyorsun sen? tom diyorum sana, waits diyorum olmuyo ama...
    + ok. : palace & main/ by kent
    - kapatırım bak...
    + ohhh... romeo is bleeding / by tom waits...
    - ahı ahı.
  • bu şarkıyı beğenmedim ya da bu şarkı favori şeklinde oylama yaparsanız aynı zamanda ince ayar yapmış olduğunuz sitedir.
  • orhan hançerlioğlu 'nun düşünce tarihi 'nde şöyle bahsedilen şey:

"kardeşi prometheus'un yasaklamasına rağmen pandora'nın çekiciliğine ve güzelliğine dayanamayıp onunla evlenen titan epimetheus, çevresine yayılmış bulunan bütün kötülüklerin ve acıların ortasında, bu umudu da kullanmasını ve kendisinden türeyecek kuşaklara kullandırmasını bilecektir. pandora'yla epimetheus'un birleşmesinden birçok kızlar doğmuştur. bu kızlarla prometheus'un yarattığı erkekler evlenmekte ve yeni insan kuşakları türemektedir. bu yeni insan kuşakları, kişiliklerinde, tanrılık bir yanla titanlık (devlik) bir yanı birlikte sürdürmektedirler. tanrılık yan onların metafizik güçlerini geliştirirken titanlık yan da fizik güçlerini geliştirecektir. bu fizik güç, gün geçtikçe, metafizik gücü boyunduruğu altına alacaktır. insanlar artık birbirleriyle birleşerek üremekte, bundan ötürü de kişiliklerindeki tanrılık yan her gün biraz daha eriyip gitmektedir. ne var ki artık tanrılar da insan soyu kadınlara dayanamayıp onlarla birleşmeye, onlardan çocuklar yapmaya başlamışlardır. örneğin tanrılar tanrısı çapkın zeus bu insan kadınlardan on beşiyle birleşmiş ve sürüyle çocukları olmuştur. artık tanrılarla insanlar birbirlerine karışmaya ve insanlar tanrılaşırken tanrılar insanlaşmaya başlamıştır. insan tanrılar tanrı insanları büsbütün tedirgin etmekte, büsbütün safdışı bırakmaktadırlar. tanrılar tanrısı zeus ne yapacağını şaşırmıştır, bu kargaşalığa kesin bir çare aramaktadır. sonunda, onları tufan'la yoketme yoluna gidecektir. bu yolla onlardan sonsuzca kurtulacağını sanmaktadır. ne var ki prometheus'cu aklı gün geçtikçe daha da gelişen insan, yokolmaktan kurtulmanın yolunu bulacaktır. prometheus'un oğlu deukalion'la pandora'nın kızı pyrrha, bu iki akıllı insan karı koca, kocaman bir gemi yaparak evreni kaplamış bulunan azgın ve kudurmuş suların üstünde kalan parnassos dağına çıkmayı başaracaklardır. evrende, bir daha tanrıların oyununa gelmeyecek olan yeni insan soyları türemeye başlayacaktır."
  • kız ismi: pandora
    erkek ismi: pandor
    (bkz: takvim yaprağı)
  • - "niye çalıyorsun lan bunu" diye serzenişte bulunulduğunda bıkmadan usanmadan izah eden bir siteymiş...

- "based on what you've told us so far, we're playing this track because it features electric rock instrumentation, meandering melodic phrasing, mixed acoustic and electric instrumentation and many other similarities identified in the music genome project."

- "hah, evet ben de öyle düşünmüştüm.." (sktir ayarı aldık gavurun serverından)...
  • bir tane bile mp3 içermeyen şirket bilgisayarıyla günler boyunca otel köşelerinde çalışırken müzik zevkinizden uzak kalmamanızı sağlayan,yeri gelince hayat kurtaran site.
  • mitolojik hikayesine uygun olarak kelimenin yunanca anlamı "bütün hediyeler, lütuflar" şeklindedir.
  • guns n roses'i ekleyince once since i don't have you calan, ardindan da therion'un crazy nights coverini getirerek beni benden alan fasilite.
hesabın var mı? giriş yap