aynı isimdeki diğer başlıklar:
  • orta oyununda çalınan zurna.
  • kullanılmayan hesaptan para kesilmesi, nereden bakarsan bak hukuksuzluktur. hatta bu öyle bir hukuksuzluktur ki bunun hukuksuzluk olduğunu anlamak için hukukçu olmaya dahi gerek yoktur.

yıllar evvel, "neymiş lan bu papara?" diyerek üyelik oluşturdum ve beğenmeyip çıktım. hiç kullanmadım, hiçbir işlem yapmadım. hatta üyelik aktivasyon mailini bile onaylamadım. sadece üyelik oluşturdum.

şimdi yıllar sonra bir mail bildirimiyle, kullanılmayan hesaptan para kesileceğini öğreniyorum.
    üstelik bu kadar ciddi bir konuyu, spam'a düşme ihtimali olan basit bir mailden öğreniyorum.

mailin gerçek olmasına o kadar ihtimal vermedim ki, dolandırıcı maili sanıp linke tıklamadım. belli de olmaz, birileri mail adreslerini ele geçirip böyle bir yöntemle üyelik iptali yaptırmak isteyenleri sahte bir siteye yönlendirerek dolandırabilir diye düşündüm.

ama gel gör ki, harbiden olay doğruymuş.
    bir tane ne idüğü belirsiz, papara isimli eften püften bir marka; 100 yıllık bankaların bile yapmaya cesaret edemediği bir şeyi yapıp, kullanılmayan hesaplardan para kesmeye kalkmış.

ulan amacınız üye sayınızı düşürmekse bunun daha kolay bir yolu var.
    hiç kullanılmayan ve içinde para olmayan hesaplar kapatılacaktır dersin.
    kendine küfrettirmeden üye sayını azaltırsın.

şimdi ben şifresini dahi unuttuğum, zamanında öylesine açtığım bir papara hesabını; bunca işimin gücümün arasında uğraşıp didinip kapatmak zorunda kalacağım. allah bilir hesabı kapamak için benden türlü türlü bürokratik işlem de talep edersiniz siz şimdi.

yani işin özü.
    şöyle hayır duası almak isteyen bir hukukçu arkadaş çıksa da olayı mahkemeye taşıyıp ağızlarının paylarını verse şu sözde firmaya diye bekliyorum.

tanım: şöyle sağlam bir papara yemeyi hak eden, papara isimli fintech kuruluşu.
  • bir çeşit küfür nidası
    am ve sik olmak üzere 2 farklı versionu var
    " am paparası"
    ve " sik paparası " şeklinde geçiyor.
  • marijuanaya alternatif bi isim...
    paparoz da denir...
  • bazı kelimeler vardır, anlamını çok iyi bilirsiniz. günlük hayatta aslında oldukça kullanılabilir gelir, tınısı falan hoştur. ama karşınızdaki bir insanın ağzından o kelime çıktığı an anlarsınız ki o kelimeyi çok uzun yıllardır hiç duymamışsınızdır. garip bir hüzün ve belki biraz masumiyeti hissine kapılırsınız bir an.
    paparanın azar anlamındaki kullanımı işte böyledir...
  • amazon prime için cashback olayını kaldırmış firma. vallahi ben 4 lira cashback alırken utanıyordum. iyi oldu.
  • giriş yapmaya çalışıyorum, validelerini laciverde boyadıklarım doğrulama için karga resmi seçin diyor. tüm hepsi kuş.

kuş bilimci miyim lan ben, hepsi birbirine benziyor işte.

ulan şaka gibi, 80 defa denedim, tutturamıyorum.

edit: kapattım hesabı. zaten bu neymiş diye kayıt olup hiç kullanmamıştım.
  • yunanca taşak anlamına gelen kelime.
  • ilk defa hesap işletilmeme ücreti alınabileceğini öğrendim. hesap kullanım ücreti anladım da bu ne?
  • hahah papara bir anda deli gibi musteri kaybetti, ben de hesabimi kapattim :) paparaya bol sans.
hesabın var mı? giriş yap