• frank nitti salağının al capone' un intikamını almaya çalışırken chicago outfit' in içine etmesinden ve çeteyi zarar sokmasından sonra çetenin fatih terim' i olmuş, kriz döneminden kurtarmış adam.

    defalarca çete içi ihtilale kalkışılmasına rağmen hepsini savuşturabilmiştir. bizzat al capone tarafından sisteme dahil edilmiştir. bu konuda her ne kadar çok iyi nişancı olduğundan ötürü geldiği söylense de zaten özel bir timi olan capone' un sırf bu özelliğinden dolayı almayacağı kesin olan ricca' nın müthiş geniş düşünebilen ve plancı bir beyni vardır. kendisine karşı kurulan komplolardan bu sebeple her seferinde kurtulabilmiştir.

    mafyaya ilk girdiğinde frank nitti' nin özel uğraşı sonucunda meselenin inciğini cıncığını öğrenmiş, nitti başa geldiğinde bir hafta arayla önce capo sonra underboss olmuş, 1 aylık bir süreçten sonra ise consigliere olmuştur. nitti' nin mallıklarından sonra çetenin reisi olmuş ve ekonomik olarak uzun vadeli bir düzeltme politikası, iç siyasette ise acımasız ve sert bir politika izlemiştir.

    en yakın koruması ve sağ kolu olan james giannini' yi bir rivayete göre helikopter, bir diğerine göre binadan, yani gayet taşaklı bir yerden aşağı, emre itaatsizlikten ötürü atmış; kendisinin frank nitti' ye aynı şeyleri yaparken ölmediğini ise muhtemelen aklına getirmemiştir.

    çeteyi düzelttikten sonra kayınçosu tony accardo' ya bırakmıştır. ama en ufak sorunda bile direkt olarak tony' ye müdahale etmesinden ötürü accardo' nun özgürlüğünü ve serbestliğini kısıtlamış, aslında köşesine çekilmiş gibi görünmesine rağmen çeteyi yönetmeye devam etmiştir.
hesabın var mı? giriş yap