• yirmi dokuz nisan'da şehrimize geliyorlarmış.değeri demeyeyim de varlığı az bilindiği için benden başka dinleyen yok etrafımda.yoksa dinleyen değerini de bilir bence. tek başıma da olsa gidip canlı dinleyeceğim. o gün görüşürüz canım grup.
  • son konserlerine gidişim bir ay önce kadıköy sahnedeydi.. yıllar önce de babylon da lansmana gitmiştim kaliteleri, müzikleri, sahneleri asla değişmiyor her seferinde daha iyisiyle geliyorlar.

sonunda bunu da gördük ve yeni disney plus dizisi aktris'e şarkılarını vermişler çok sevindim.

yıllarca bu sikko düzene karşı şarkılarını popüler dizilere pazarlamadılar ne fikirlerini değiştirdi bilmiyorum ama çok sevindim.

belki de dijital dizisi diyedir.

işte böyle irfanım iyi insanlar çok para kazanmalı, çok dinlenmeli, çok takdir edilmeli helal size. oh be:)

edit: başlığı müzik kanalına almak da bana kalmış. e yuh diyorum bize..

edit: sevgili (@maldini) uyardı daha önce masumlar apartmanı dizisine de şarkı vermişler link bu da çok iyi olmuş hee..
  • enfes bir konserin tanıtımını böyle yaptılar. ben de diyorum ki, 2:30'dan sonra herkesi tepinmeye davet ediyorum, enfes parça :)
    "circus peyk grubunun 25.yılı özel konseriydi.bir çok sanatçı bu işe emeklerini kattı. ve cenk kaptan ekibi bunu görsel olarak ve ozan murat ekibi de ses olarak kaydetti.circus bir hayaldi gerçek oldu.umarım sürer.."
    link
  • ilk ne zaman dinlediğimi tam hatırlamıyorum ama herhalde 15 yıl falan olmuştur. türkiye'de müzik, beste, güfte denince çuvalla boca edilen aşk meşk geyiklerinden başka bir şey yapan, en kaliteli gruplardan biri. enstrüman çeşitliliğinden, tonların kalitesine, vokalden sözlere her şeyiyle şahane bir iş çıkarıyorlar ama elbette bu insan öğütme çiftliğine dönmüş memlekette oldukları için muhtemelen hak ettikleri yerin çok uzağındalar. şarkıların linkini ararken youtube sayfalarına baktım, 18 bin kişi var. neyse, kendimce en beğendiğim üç şarkıyı sıralayayım, hiç dinlememiş olanlar için bir başlangıç noktası falan olur belki.

1. gidin: hüzünlü bir şarkı. hayatın çeşitli dönüm noktalarından geçerken yıprana yıprana kürdana dönmüş insanların bir noktada hissettiği ruh halini çok güzel ifade ediyor. şarkıda aşk geçiyor ama joker kelime gibi.
    orijinal versiyonu: https://www.youtube.com/watch?v=btgoh6k94eq
    canlı stüdyo kaydı versiyonu: https://www.youtube.com/watch?v=s3pdwqkmals

2. peyk: bu da ister istemez hüzünlü olmuş. şarkıda anlatılan grubun kişisel tecrübeleri eşliğinde 90'lı yıllar, eski türkiye'deki istanbul'da geçiyor. ben o dönemi ankara'da yaşadım ve çok da güzel yaşadım. benzer duygularla, umutla, umutsuzlukla beklenen belirsiz geleceğin ürpertisi ve heyecanını şarkıyı her dinleyişimde yeniden hissediyorum. o zamanların kalabalık arkadaş grubu dört bir yana dağıldı falan ama ne zaman biraraya gelsek kaldığımız yerden devam ediyoruz. tonla anıyı canlandıran bir şarkı.
    https://www.youtube.com/watch?v=mmgwcp3v86u

3. istanbul: üniversiteden sonra taşındığım, hayatımın uzun bir kısmını geçirdiğim şehir olduğu için değil, şehrin bir parçası olduktan sonra zaman içinde yaşadığım dönüşümü hatırlattığı için pek bir severim. şarkı, klişe bir şekilde istanbul'u kişileştiriyor ama sözlerden öte müziği, özellikle de piyano pek güzel.
    https://www.youtube.com/watch?v=sh_lrzblofm

bunların dışında, kimi uyku ol'u koyar listeye, kimi piç'i, kimi de don kafa'yı. artık herkesin meşrebine göre değişir. işin buruk tarafı, peyk'in 90'larda biraraya gelip eski ile yeni arasında köprü olan son kuşaktan çıkan son gruplardan biri olması. belli bir dünya görüşünü işlerine yedirebilen nesil yani. cümlelerim iyice nostaljik olmaya başladı. benim kafa kağıdı eskidikçe amcalaşıyorum ufaktan.
  • gidin şarkısıyla baya zamanımı yiyen güzellik.
  • anneannemi kanserden kaybettim. aradan 12 yıl geçmesine "büyükanne" adlı şarkılarını hala dinlerim ve hayatımın o karanlık dönemini yaf edercesine gözlerim dolu dinlerim...
  • türkçe müzik âleminin en sarsılmaz sound'una sahip, en özgün, en hüzünbaz güzeli.

kıymeti bilinmedi diye üzülmek bir yana, belki de böylesi güzel, hmm? gerçek gibi, biz gibi, istiklal'de ağaçlar gibi, sudan ucuz sulu bira gibi, her şeyin simulakrası henüz icat edilmemiş gibi, hep eksik gibi, bir o kadar sefillik keyifli gibi, hayat gibi ulan!

grupla aynı adı taşıyan otobiyografik şarkıları eşsiz bir 90'lar marşı; istiklal'de gece 2'de yürürken kulağımıza değen sokak müzisyenlerinin ruhuna armağan, kocaman bir alkış.

keman sololarına, piyano sololarına, cam gibi saçılan, buram buram tüten pürmelal ezgisine, eşsiz vokallerine, kendine has ruhuna; var olmuş ve var olacaklarına, dua gibi, ayin gibi, ödül gibi! çok seviliyorsunuz.
  • hazir misiniz? sarkinin adi kaybolmam lazim. soyleyeceklerim bu kadar.
hesabın var mı? giriş yap