• eve çıktığımdan beri düzenli alışveriş yapmaya başladım.
    herşeye zam geliyor tamam okey, ama erzincan tulum peynirine noluyor!?!?

ilk yaptığım alışverişte, bir çok marka içerisinden bütçeme uygun olanı seçip almıştım. 19 - 20 lira civarında bir fiyatı vardı.
    her 1 - 2 haftada bir alışveriş yapmaya çalışıyorum, ve 2 - 3 alış verişte bir bu ürünü alıyorum.
    öncelikle, erzincan tulum peyniri raflardan kalktı :) muhtemelen şehirler arası seyahat yasağı nedeniyle oluyor. onun yerine adından erzican ibaresi çıkarılmış bir erzincan tulum peyniri geldi. herhalde istanbulda üretilmeye başlandı.
    bu ürününde fiyatları 24 - 29 - 39 olarak arttı. her fiyat arasında ortalama 2 hafta vardır.

erzincan tulum peyniri, dolardan, eurodan herhangi bir yatırım aracında daha çok getiri sağlıyor.
    keşke bütün mart ayı maaşımı tulum peynire bassaydım. 19 liradan alıp 39a satsam %105 kar!!!
  • bugün bir zincir markette farkettiğim ve inanılmaz yükselişine şahit olduğum hede. abi ne olmuş bu fiyatlara? süt aynı para, yoğurt ıvır zıvırda zam yok ama peynir uçmuş. ejderha sütünden mi yapıyonuz abi???

450 gram ezine peyniri 44tl idi. izmir tulumun 400 gramı 48tl. lan öyle guda, edam peyniri falan değil ha bildiğin günlük kahvaltılık peynir.

bizi mi kopartıyolar anlamadım ki? kim kimi koparıyor kendi payına....
  • ikinci el otomobil sektöründeki yükselişe ses çıkarıldığı gibi buna da ses çıkartılsa keşke.çünkü ikisinde de halkın cebine göz dikiliyor.
  • carrefoursada tahsildaroğlu ezine peynirinin kilosu 52,45 tl. siz hangi markete gidiyorsunuz anlamadım gitti. fiyatlar tabi ki de yüksek ancak bokunu da çıkarmayın be.

https://www.carrefoursa.com/…k-peynir-kg-p-30093410
  • 15. yüzyıldan beri lüks olmaktan çıkmış peynirin lüks olması durumudur.

önceden paramız yoksa peynir ekmek yerdik, çerez parası derdik artık bok yiyip beton kemiririz.

emeği geçen başta aktroll olmak üzere herkes belasını bulsun.
  • "ezine peyniri lükstür" "öğrenciyken ekmek bile yemezdim" tayfasının doluşacağı başlık.

tarihi geçmiş peynirlerin karılıp eritilmesiyle yapılan hilkat garibelerini yemek zorunda değiliz.
  • peynir de yemeyelim tamam mı ? ekmek peynirden direkt peynire geçiş yapalım anasını satayım.

türk insanı istediğinde et yiyemesin, şarküteri ürünleri bize haram zaten

hep ekmek yiyelim, sonra neden kafamız çalışmıyor. ulan ekmeğe mahkum ettiniz bizi!
  • bu ülke de peynire gelene kadar nelerde bir ton artış oldu.. saymakla bitiremeyiz ..markete girip çıkmak en az yüz lira.gerisini siz düşünün..peynir de lüks oldu haydi hayırlı olsun..peynir alamayan yumurta yesin,yumurta yiyemeyen bir zeytine ekmek bansın.,durumlar böyle..vay benim güzel halkım bunları hak edecek ne yaptık bir de oturup düşünsün..
  • her şeyin fiyatı yükseliyor, para değer kaybediyor, çiftçinin maliyetleri artıyor, yem fiyatları yükseliyor, süt fiyatına etki ediyor, üretim masrafları yükseliyor ve peynir fiyatları uçuyor. muhteşem bir zincirleme felaket.

düz bakkal peyniri yine normal fiyat da uzun süre beklemesi gerekenler vs alıp başını gitti. onun da aroması çıkar beyaz peynirin üzerine serperiz artık. ezine peynir aromalı beyaz peynir yakında raflarda.
hesabın var mı? giriş yap