• olay zonguldakta yaşanmış, kimseyi rahatsız etmeden sahilde bira içme özgürlüğünü kullanan iki kadın doktor, önce karakola götürülmüş, daha sonra kabahatler kanuna göre para cezası uygulanmış, kanımca buradaki tüm gelişmeler, gerek evrensel hukuk ilklerine, gerek pozitif hukuka açıkça aykırıdır. insanların çevreyi rahatsız etmeden sahilde bira yudumlamasını engellemek, gerek evrensel hukuka, gerekse de türkiye'deki hukuk kurallarına aykırıdır. bireysel hak ve özgürlüklere tecavüz niteliğindedir.

kaldı ki kabahatler kanunun 35. maddesine göre sarhoşluk cezası sarhoş olarak başkalarının huzur ve sükununu bozacak şekilde davranışlarda bulunmak olarak geçer, yani insanlara alkol aldığı için değil başkasını rahatsız ettiği için ceza kesebilirsiniz. ayrıca kaldı ki bu durum içki içmesen de geçerlidir, bu yüzden bu da garip bir madde başlığı. bu ayrı bir tartışma konusu, ama buna göre bile böyle bir ceza verilemez.

ne demiş şair nerden baksan tutarsızlık

bu ülkedeki her gelişmeden sonra, bireysel hak ve özgürlüklerin baskı altında olduğunu hissediyor ve şu başlığı daha iyi anlıyorum (bkz: türkiye'den siktir olup gitmek)

zorunlu edit: ameriga'da da yasak diyenler şunu incelerseler sevinirim

edit2: newport beach beer fest

edit3: diyorlar ki zonguldak belediyesi chp'li, ancak şu ki ben taraftar değilim, partiye göre değerlendirmiyorum, birilerine bağımlılığım da yok, sadece doğruya yada yanlışa göre değerlendiriyorum.

yargı kararı edit: mahkeme ceza yaptırımı kararını iptal etmiş, hukukun varlığı için güzel bir gelişme
  • bunlar daha iyi günler. o birayı torbacıdan aldığımız günler de gelecek.
  • bira icen iki bayandan nasil rahatsiz olunur ki?
  • iran olmaya 5 kala değil çeyrek geçe, kesilen idari para cezası yasanın amacına ve ruhuna aykırıdır, idare mahkemesine dava açın diyeceğim ama nerede bu cezayı iptal edecek mangal yürekli, bağımsız mahkeme!..

insan delirebilir, hayatında yurtdışına adım atmamış bir ton yobaz yorumlarda ab ve abd'de yasak demiş, gelin ben sizi berlin'e götüreyim de yasak mıymış yoksa herkes özgürce içebiliyor muymuş görün!..

ben doktor hanımefendilerin yerinde olsam zorunlu hizmet biter bitmez kanada'ya falan kapağı atmanın yollarını arardım, nitelikli meslek sahibi olduklarından yabancı dil bilmeleri yeterli kabul edilmeleri için!+
  • ilginç bir şekilde yunanistan'ın plajlarında kimse bira içmez iken, türkiye'deki plajların heryerinde bira içilmesiyle garip bir manzara ortaya çıkmaktır. bira seven bir adam olduğum halde, bu yasağa destek veriyorum.
    edit: neredeyse her haftasonu yunanistan'a denize gidiyorum yazın.(edirne'de yaşadığım için)
    edit 2: o plajlarda bira içilebiliyor, ama içen %90 türktür.
  • kadınların doktor olmasının neden özellikle belirtildiğini anlamadım . sanki diğer meslek grupları içebiliyor da bi doktorlara yasak.
  • doktor oldukları için cezaları artmış mı?? neden meslekleri vurgulanmış.plajda bira içen iki kadın diye haber girmek çok mu zor???

zorunlu edit: gelen bir iki mesajda doktor oldukları vurgulanmasa kadın oldukları vurgusuna takardın denmiş.
    kadın oldukları vurgulanmalı, erkekler içip taşkınlık yapabilir ama iki kadın biralarını içip denize girip güneşlenirdi.
  • evrensel hukuk ilkesi demek biraz komik olmuş.

git kaliforniya'ya, sokakta, parkta, plajda içki içmenin cezasını abd hukuk sistemi öğretsin.
hesabın var mı? giriş yap