• slogan mucidi yazar. (bkz: #2842079)
  • star wars galaxies'e kendini kaptırmış, saatlerce göremediğim, artık adını hatırlayamadığım sözlükçü. kendisine buradan "çık ordan, dünyamıza dön, ailen, eşin, arkadaşların seni özledi" demek istiyorum.
    ha çıkmazsa da ben girerim onun dünyasına, zamanla alemin en kral jedi'ı olur, onu şu an içinde bulunduğu pavyon yaşamından çıkartır, düzgün bi iş veririm.
    o da olmazsa, tatooine'de işlek bi yere açarım kuruyemişçimi, kazanırım paramı. illa jedi olarak kurtaracak değilim ya.
    "bugün yarın kurtuluşunun temelleri atılıyor" diyorum.

"a sözlük yazarı, who has to be saved. a wonderkid with lots of potential, born to be a jedi. if not, a kuruyemişçi"

coming soon.
  • şu ana kadar hiç bir entrysi beni hayal kırıklıgına ugratmamış,sözlüğümüzün en beyenerek takip ettiğim yazarlarından biridir kendisi.ne zamandır dicektim,kısmet bu güneymiş.
  • boku çıkarılıp*, çıkarılan bokun üzerine marifetmiş gibi bayrak dikilmediği sürece "hiçbir şeyin" baş düşmanı olmayan yazar.
  • bu sözlükteki en keyifli ve en anlamlı entrylerden bazılarına imza attığını düşündüğüm bir sözlük yazarıdır.
  • sozlükte uzun zamandır devam eden takım* savaşlarında saygın ve mantıklı yazı yazmayı becerebilen bir yazar. kimine minibüs şöförü kimine hede demesi yüzünden suçlanmadan önce takım kavgalarında yazdığı mantıklı ve gerçekçi yazıları okunmalı, saygı duyulmalı,takdir edilmeli, niye ben böyle yazamıyorum denilip geceler boyunca ağlanmalı.
  • hiç tanışmamış olmama rağmen niki bende çok gizemli bir kadın portresi çizdiren sözlük yazarı.
  • herşey 1'le başladı.
    arkhenin sayılar olduğunu iddia etmişti antik yunanda bir düşünür.
    ve sayıların başlangıcı da 1.
    ve ve benim 1. entrimin yazarı da poison.

o ilk entry ki, belki de hoşgeldin işmarıydı sözlük tanrılarının.
    sözlükteki pallas athena (poison) aracılığıyla.

19 kutsal rakam.
    kuran'da 19 mucizesi
    atatürk'ün hayatında 19
    falan filan...
    19. entride pallas athena tekrar devreye giriyor,
    teyit ediyor sözlükteki varlığımı.

altı aylık gözlem raporu:
    sevgili pallas athena'mız sözlüğün duayenlerindendir. kıvrak bir zekaya, hoş bir üsluba, yaşından umulmayacak derecede hayat tecrübesine ve sosyal gözlem yeteneğine sahiptir. insan psikolojisini de iyi bilmekte ve düşüncelerini açık ve net bir şekilde ifade edebilmektedir. muhabbetine nail olan bendeniz ise kendimi şanslı addetmekteyim nacizane. gerek entrileri, gerekse mesajlaştığımız konulara yaklaşımı diğer homo sapiens'lerden apayrı bir yere koymaktadır kendilerini. hasılı kelam onun badisi olmak bir onurdur:)
  • çok sevdiğim bir yazar ve arkadaştır. saygılarımı sunar bir adet limonata ikram ederim.
  • entriyi okumadan yazarina bakan biri olarak, poison nikini her seferinde poisson olarak gormekte ve a$iri bilimsel entariler beklemekte bulurum kendimi. (bkz: poisson dagilimi)
    addenda: ayni carkin farkli renkteki di$lileriymi$iz de haberim yokmu$.

http://www.etymonline.com/…h=poison&searchmode=none
hesabın var mı? giriş yap