• çözüm basit. git bez torbalardan al. orada çalışan emekçilere böyle faşist düşünceler besleyen kişilere karşı hiç saygın olmaz.
    not : açacağın başlığı sikeyim.
  • poşet parayla ama görüyoruz ki mallık değil. üzücü.
  • beyni olmayanlar tarafından desteklenen protesto.

bana geçen seneki entry'mi hatırlattı.

başlık: marketlerde poşetin parayla satılması
    entry: beyni olan herkesin faydalı olacağını anlayabildiği uygulama.
  • alman menşeli metro markette yıllardır poşet ücretli. yanlış bilmiyorsam, isveç menşeli ıkea'da da ücretli oldu.

sen buraları protesto etmiyorsun, ne bileyim yanında poşetini götürüyorsun da iş yerli markete gelince mi protesto ediyorsun. bilmiyorsan anlatayım. atık yönetimi adına medeni ülkelerde böyledir sistem. ya evinden pazar filesini alır gidersin markete ya da paşa paşa ödersin poşet maliyetini...
  • poşet kullanımı ile ilgili bir protesto olsa güzel aslında :)
    eskiden mis gibi pazar çantaları vardı. kocaman ve sağlam, torba şeklinde.. (bkz: liseliler bilmez)
    bence acilen onlara dönüş olmalı..
  • her gereksiz şeyde avrupa'ya özenen ama gerçekten özenmesi gereken mevzularda mal mal tavır alan geri zekalı önerisi.

poşet avrupa ülkelerinin çoğunda paralı. paralı olmasının sebebi de senin durduk yere her alışverişinde yeni bir poşet kullanmanı engellemek istemeleri. aldığın poşeti tekrar kullanmayacak kadar laftan anlamayacak müsrifin tekiysen bedelini bu şekilde ödemende hiç bir sakınca yok.

denizlerden binlerce ton poşet toplanıyor her sene. uzaktan duyar kasmaya geldi mi iş, sosyal medyada sizden duyarlısı yok maaşallah.
  • 1 ocak 2019, salı günü markete elimizde torbamız veya çantamızla gidiyor alacaklarımız alıyoruz, kasada, kasiyerin torba isteyip istemediğimiz sorusuna "teşekkürler, ben çamtamla-torbamla geldim" deyip aldıklarımızla beraber efendice çıkıp gidiyoruz. amaç çevre kirliliğine engel olmaksa, buna katkımız, "paramızı" verip torba almak yerine uzun süreli kullanabileceğimiz çanta ve torbalarla olmalıdır. torba (poşet) verilmemesini protesto etmek "ne yaparsanız yapın ben çevre kirletmeyi sürdüreceğim" demektir. babam, "eşekliğin lüzumu yok" derdi.
  • kendinize bir alisveris cantasi edinin dogaya faydaniz olsun
  • ergenusların önerdiği protesto
hesabın var mı? giriş yap