• az laf, az reklam, bol hareketli kıpır kıpır müzik. hava kapalıyken bile güneş varmışcasına bir coşku tufanı. hele bir de 5-10 şarkıda bir 80'ler ve 90'lardan adları bilinmeyen taş gibi parçaları koymuyolar mı, insanda çocukken sözlerini anlamadığımız için salladığımız sonra da bir türlü tekrar izine rastlayamadığımız nostaljiklere ve adlarına yıllar sonra tekrar kavuşmanın sevincini yaşatıyor.

arkadaşın yakın zamanda açtığı iddaa bayisinde bir hafta boyunca netten radio 5 açarak sosyal bir deney yapma fırsatı da buldum. bir hafta sonra, ömründe en ağır arabeskten başka müzik dinlememiş bıyıklı kamyoncu amcayı dükkana girişte break dance yaparken, yaşlı manav dayıyı masada ileri geri kafa sallayarak kupon doldururken görmeye başladım. mahalle bıçkınları bile "müzikleri nerden dinliyonuz abi" diye sorup paraları saçmaya başladı. çiftlikte tavuklara klasik müzik dinletilmesi gibi hafız. bayi sahibi memnun, devlet memnun, bi ytl'ci sahadan şövalyeleri bile 20'den aşağı basmaz oldu..

konsepti belirledik: lcd'de sesi kısık eurosport, arka fonda radio 5. ciro hızla artıyor..
  • yerini doğuş grubunun kral pop'una bırakmış bir zamanların kaliteli radyosu.
  • benim telefonun istasyonlarında capital radio 1, power fm 2 bu radyo da 5 numaralı kanallarda sabit olarak kayıtlı idi.

uzun zamandır telefonda radyo dinlemiyordum bi dinleyeyim dedim otobüsteyken. capital'ı yaktılar hadi ondan haberim var ve onun yerine virgin radio gelmiş aynı tarzda. ama radyo 5'i mahvetmişler yahu. frakans değişmiştir belki diye umutluydum ama sözlük onu da götürdü.

üstelik araştırırken yeni capital radio diye de bir radyo buldum. hep 80-90lar çalıyor 101 frekansında. fakat 99.5 frekansı olmadan ben ne edeyim 101'deki capital'ı.

nasıl capital'deki naynanpoinfayf'ı duymadan havaya giremiyorsam bunda da "it's fresh radyo 5" duymadan havaya giremiyorum hacı. bana 90'lı yıllardaki ilk radyo günlerimi hatırlatıyordu o sözler.
  • 1998 yılında bulunduğum şehirde yayına başlayan tek yabancı radyo istasyonu olması vesilesiyle tanışmıştım kendisiyle.
    80'ler 90'lar ve o yılın hit şarkılarını içeren bir yayın akışı vardı. dj'ler de gayet iyiydi. gece gündüz radyo 5 dinler olmuştum.
    birkaç şehir değiştirip en son yalova'ya taşınana kadar favori radyo istasyonumdu, radyo eksen'le tanışınca kendisini ihmal etmeye başladım, ilişkimiz koptu. geçen gün tesadüfen açınca türkçe müzik çaldığını duydum. benim bir zamanlar en sevdiğim radyo kanalı olmuş mu en nefret ettiğim radyo fenomen'in aynısı...
    şimdi yoluma radio line'la devam ediyorum. bol müzik az reklam yeni eski en güzel şarkılar.
    elveda radyo 5...
  • internet sitelerinde cd bulma oyunu olurdu. çok efsane bir radyoydu.
  • enstrumantalle isi olmaz.
  • ayca sen baskan'la tanistigimiz ve sebastian carlos'la kanka oldugumuz bir zamanlari efsane kanali.
  • artık araya türkçe parçalarda serpiştirmeye başlamış redyu steyşın
  • yıllar önce ayça şen'i deli gibi dinlediğim radyo kanalı. o programların bir bölümü tarafımca kaydedilmiş kasetlerde bulunmaktadır. birsürü insana telefon şakaları yapardı, güzel de şarkılar çalardı hatun. sebastian carlos da telefondan bağlanırdı. şu sıralar virgin radio dinlemenin en büyük güzelliği, orada ayça'nın bulunmasıdır.
hesabın var mı? giriş yap