• çalışanı köle zanneden birinin beyanı, 850tl az para mı? o para senden kat kat çıkar inşallah.
  • aslan gardaşım yine oltasını atmış, bekliyor. işin garibi de hala geliyorlar :)

(bkz: keciboynuzumu yedim bekliyorum)
  • malın biri patron/yönetici ile karı/koca sadakati arasındaki farkı anlamamış. çalışanı ise böyle sığır bir patron veya ne zıkkımsa böyle bir angusa teklif aldığı yeri söylemesi ile gelişen olayların anlatıldığı gönderidir.

ayrıca bu çalışan arkadaş burayı okuyorsa bu gönderinin sahibi bir itirafta bulunmuş her iki işletme sahibini de öttürebilme hakkına sahip.

o primi de zammı da alabilirmiş gibi geliyor bana.

edit: bir sure once tarafima baslik sahibinin troll oldugu bilgisi sozluk ajanlari tarafindan ulastirildi.
    hepsine tesekkurler.
  • çalışanın ücreti, yaptığı işinin karşılığı değil, işverenle mutabakata vardığı karşılıklı razı olunan rakamdır.

bu rıza durumu ve rakamlar bir sözleşmeyle bağlanmadığı sürece değişebilir.
  • profesyoneldir.
  • akıllıca iştir. kıymetini bilmiyorlarsa görsünler der gibidir.
  • konuyu açan belli ki zarf atmış popüler olmak için. invite at diyen kişi beyaz yakalının bu davranışına en çok hak verecek kişidir

kaldı ki başkası daha dazla ücret veriyorsa demekki adamın ederi daha fazla. demekki enflasyon oranında adamın zammını artırmadın

ayrıca 300-500 zam için kıvranıyor olabilir, allah bilir ne kadar düşük maaş veriyorsun ki adam 300-500 zam için kendini yırtıyor
  • profesyonel iş ilişkisini, sadece şirket, çalışanına posta koyacağı, yaptırım uygulayacağı zaman hatırlayan denyo yöneticilerin hoşuna gitmeyen hadisedir.

iş ilişkisi, iş ilişkisidir. emeğini koyar, karşısında maaşını ve yan haklarını alırsın. "biz bir aileyiz" zırvalarının, sadece çalışandan özveri beklenen zamanlarda yapılan gog goylar olduğunu söylemeye sanırım artık gerek yok.

nasıl şirkt zora girdiğinde devamlılığını sağlamak için seni ücretsiz izne çıkarıyor, yan haklarından kesiyor, yeri geliyor, kovuyor, ben de kendi devamlılığımı sağlamak için daha iyi şartları olan bir firmaya geçiyorum. üstelik sana da iyilik olsun diye, beni tutabilmek için bir şans veriyorum. şükredeceğine cephe alan yönetici, kendini, çalışanının sahibi sanandır. umarım bu tip yöneticilerin tüm ekibi bir anda diğer şirketlere dağılır.
  • profesyonel bir harekettir. sistemi çözmüş kişidir. bu sistemde ses çıkarmayan , bu tür hareketler yapmazsa bir arpa boyu ilerleyemez...
  • zamanında yeterli zamı ve yeterli saygıyı veremediğin için rakiplerde arayış içine sokman zaten senin hatan. madem o duruma geldi olay zam versende o çalışanı kaybetmişsin geçmiş olsun.
hesabın var mı? giriş yap