• i’m gonna take a stab at this
    surely we’ll be alright
    make a decision with a kiss
    maybe i have frostbite
    and when i shuffled on back home
    i made sure all my tracks in the snow were gone
    tissue and bone it was a tryst
    this isn’t a gunfight
    checking it off of my list
    unable to write
    five years, countless months and a loan

hope i’m ready, able to make my own, good home

they go we go, i want you to know, what i did i did,
    they go we go, i want you to know, what i did i did.

they go we go, i want you to know, what i did i did,
    they go we go, i want you to know, what i did i did.

sözlerine sahip grizzly bear'ın başyapıtı.
    ömrümde en sevdiğim şarkılardan.
  • acilen looptan kurtarmam gereken sarki. hava zaten kotu, moral desen yerde, bir stab daha alamayacagim.
  • grizzly bear ın en güzel liriklere sahip şarkısı olabilir kendileri.

diğer bütün grizzly bear klipleri gibi ilginçli ve güzel bir klibi var.

http://tinyurl.com/yzsmqh4
  • grizzly bear'in leziz sarkilarindan biri.
  • yaklaşık 6 buçuk yıl önce çarşı izninden kışlasına dönen bir asker, şarkı hakkında şöyle yazmış:

binlerce yıllık şehrin boğazını kesen suların üzerindeyim ama kanada’dan new york’a uçan, uzun kanatlı bir martı gözüme takılıyor. müzik birbirinin içine giren elektronik tınısı ve melodik aksı ile bu şehri tamamlıyor. vapur ilerliyor. geçici evim olan üç yüzyıllık binanın pencerelerine takılıyor gözlerim. şimdi uçabilirim. eksiğim içimde tamamlanıyor. bir şarkının içerisine sürüklenen her ne varsa dolduruyorum. unuttuklarım mı beni böylesine sessiz yapan? böylesine içime kapatan güneşin ellerimi yakan ateşi mi? bu şehir mi beni kendisinden uzaklaştıran? şimdi her şey eksiksiz. şimdi hatırlıyorum. büyülendiğim tarihi yazmalıyım: 5 temmuz 2009.

biraz daha müzik dinlemek istiyorum.
  • son zamanlarda dinlediğim en iç acıtan şarkı kendisi. şarkıyla ilgili birkaç yerde okuduğum yorumlardan da anladığım kadarıyla çoğu insan diğer şarkılarda olduğu gibi farklı heyecanlar bulmuyor da aynı duyguyu paylaşıyor sanki : bir an önce gelsin şu cümle " they go we go, i want you to know, what i did i did"

"ne yaptıysam yaptım, yaptım"
  • muhteşem bir parça. hayatın fon müziği, jeff buckley şarkılarından sonra, insanı duygusallıklara sürükleyen nadir eser.
  • masalsı şarkı. az bilinen bir grizzly bear şaheseri.
  • klibiyle hipnotize eden, kendisiyle yerden yere çalan şarkı, dün dinledim ilk defa ve sanırım, aylarca dinlemeye devam edeceğim.
  • harika kafası olan şarkı. gözler kapalı dinleyince insanı uzayın boşluklarında dolaştıran cinsten. absürt olansa benim bu şarkıyı 140journos'un hasan mezarcıyla ilgili (wtf!?) şu videosuyla keşfetmem. neyin nasıl karşınıza çıkacağı hiç belli olmuyor.
hesabın var mı? giriş yap