• --- spoiler ---

neymiş? gençler yaşlılara yer vermiyormuş... öyle dediler mi hemen el frenini çekip yaşlıları tutup atıyorum arabadan. sen de öğrenciye ev vermiyorsun, tecrübesiz diye iş vermiyorsun, parası yok diye kız vermiyorsun
    --- spoiler ---

sen nasıl bir kralsın şahin dedirtmiştir. *
  • bekarlık videosunun son sahnesinde geçen " ya ben size bir şey itiraf edeyim; ben aslında öyle bir adam değilim. yani ben 3 dil biliyorum, onlarca ülke gezdim, iki tane üniversite bitirdim, bazen böyle gece bakıyorum attığım storylere, kendimden tiksiniyorum. ben de biliyorum kadınlara öyle davranılmayacağını, ben de biliyorum öyle kaba olunmayacağını ama yapacak bir şey yok. mecburen ben bunu yapıyorum çünkü bizim türk kızları barzo seviyor." kısmına bayıldım, maalesef.
    youtube link
  • emlak videosu süper. ama maalesef gülemedim, çünkü videodaki 38 yaşında, tek yaşayacak ve 2000 liraya ev arayan adam, benim. yani, şimdilik aramıyorum ama arasam direkt oyum işte. araba alamayan adam da bendim. hatta fakirlik'teki evsiz beyaz yakalı da olabilirim bir gün, her şey ihtimal dahilinde.

evet, röportaj adam'ın videoları en çok bizim kuşağı, bizim sınıfı anlatıyor, o yüzden seviyorum sanırım. kendini hâlâ ortadirek zanneden, ortadirekte tutunmaya çalışan koca bir güruh var çünkü ülkede fakat ne yazık ki devasa bir illüzyonun içinde debeleniyoruz. fakirlik videosu o yüzden çok çarpıcıydı aslında. ben kendi adıma, entelektüel bir işkolunda ciddi emek sarf ediyorum her gün her saat, beynim akıyor, ülkenin sanat ve zanaat birikimine katkı yapıyorum, yani değerli olduğunu bildiğim bir işte çalışıyorum ama ne bir arabam var, ne doğru düzgün birikimim, ne de gelecekte bir gün başımı sokacak küçük bir daire alma ümidim. boşa ve boka yaşıyorum kısacası.

bence mahsun ve ekibi de bizim gibi. en azından bizim oradan çıkma. şimdi yırtmıştır kerata tabii. yırtsın, hakkı.

neyse. bir de şey diyeceğim, videolarındaki rol dağılımları artık iyice oturdu, çok hoş oldu. mahsun hep haklı-mağdur, mehmet hep yavşak [altyazı: sevimli hergele], şahin ise ortaya karışık ama her seferinde, üstüne zorla oturtulmuş bir rolde; ki şahin'in tiplemelerini aşırı komik ve absürt kılan şey bu.
  • sadece su sıçratma sahnesindeki zengin ve fakir değil aynı zamanda;
    twitch yayını yapan zengin aynı zamanda telefonu kastığı için pubg bile oynayamayan fakir.
    eve gidecek yol parasını bile ailesinden alamayan fakir, baba parası yiyen zengin bebe.
    bir de sugardaddy hayali kuran fakirin temizliğe diye çıkan karısının, odasını kiraya veren öğrencinin evinden çıkması.
    adam 15 dakikada ülkenin tüm gerçeklerini anlatmış.
    tebrikler.
  • okuduğunu anlayamayanların aba altından sopa gösteriyor dediği efendi bir arkadaş.

adam 5. sınıf bir hukuk bürosunun kendisine yolladığı teklifi paylaşmış. bunun bir sektör haline geldiğini anlatmış. kimse ceza almasın, bakın bunlar örgütlü işler diye uyarıyor işte. adamın ne anlattığını anlamıyorsunuz o zaman neden takip ediyorsunuz? açın hasan can gibi küfürbazları izleyin.
  • bakın samimi söylüyorum, şu ülkedeki nadir dürüst ünlülerden biridir.

adam özellikle gençleri uyarıyor. bakın diyor bi anlık gaz ile sövüyorsunuz ama sonra bam güm oluyor. bu iş artık sektör olmuş ve iyi para dönüyor diyor. durduk yere ütülmeyin diyor. ne desin daha abi?

yemin ediyorum yoruyor artık ülke. kim kimi denk getirirse mantığı ile devam ediyor düzen ama nereye kadar gider bilinmez. elbet bir yerde patlar bu.
  • benekli ayhan'ın konuk olduğu son yayınlanan türkiye'de cinsellik skeci ile yardırmaya devam etmektedir. "cinsel isteksizlik ilaçla filan hallolur asıl sorun bu kadar yoğun gündem içerisinde şeyi kendiliğinden kalkanlarda" tespiti ile yarmıştır
  • sırasıyla önce fakirlik, sonra zenginlik videosunun izlenmesi gereken, gerçek bir youtube içerik üreticisi. youtuber demiyorum çünkü kendine youtuber diyenlerin çoğu yok götüme buz soktum ama gülmedim falan videoları çekiyorlar. onları izleyenleri de ayrı değerlendirmek lazım tabi.

--- spoiler ---

önce fakirlik videosundaki şu sahne, ardından zenginlik videosundaki şu sahne arasındaki kurulan bağlantıya hayran kaldım.

--- spoiler ---

gitgide kendini geliştiriyor ve bu adam en azından toplumsal sorunları mizahi bir dille dile getiriyor. en çok da bu yönünü seviyorum. devam genç.
  • abi bu eleman her geçen gün ülke standartlarının üzerine çıkıyor. kendisine yakıştırılan levent kırca gömleğini kirletmemek için her seferinde daha da üzerine koyuyor. bugün attığı fakirlik ve zenginlik adlı iki ayrı videoda kara mizahı nirvanaya çıkarmış. memleketin sosyo ekonomik yapısını merak edenlere bu iki videoyu izlettiririm o derece. ulen mahsun buraları okuduğunu biliyorum. ne övdüm akşam akşam seni 20 liraya entry giren dallamalar bu kadar övmez kıymetini bil çizgini bozma aminum. bu arada fakirlik videosunda şahin'in balkonda sigara içerken "aslında bu devirde en güzeli ne biliyon mu kendine bi sugar daddy bulacan" kısmına kahkaha atıyorum lan hala olum ne adamsınız
  • bu adamin yeteri kadar unlu olmamasi ilginc.

adam resmin bizim jenerasyona ve oyunseverlere hitap eden esprilerle cok komik kisa videolar cekmekte. ama degerlenmemis halen buralar.

eksi sozlukten davaciyim.
hesabın var mı? giriş yap